06.06.2018 – Kino Pod Lipami – sens filmowy: Oscar i pani Róża
Godzina: 18.00
Wstęp: wolny
Zaproszenia do odbioru w biurze Domu Kultury od 1 czerwca
Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”

Dziesięcioletni Oskar umiera na raka. Złości się na rodziców, że nie potrafią z nim rozmawiać o śmierci. Nie chce ich widywać. Jedyną osobą, jaką pragnie zobaczyć, jest pani Róża, która, zaczepiona na szpitalnym korytarzu, przedstawia mu się jako zapaśniczka, a w rzeczywistości jest producentką pizzy. Początkowo kobieta nie chce się zgodzić na odwiedziny, nie cierpi bowiem szpitali, brzydzi się chorobą i boi się czymkolwiek zarazić. Ordynator proponuje jej więc układ – podpisze z nią umowę na codzienną dostawę pizzy do szpitala, w zamian za doglądanie Oskara. Wkrótce między chłopcem a kobietą rodzi się przyjaźń, której nie zniszczy nawet śmierć.

reżyseria: Eric-Emmanuel Schmitt
scenariusz: Eric-Emmanuel Schmit
gatunek: Dramat
produkcja: Belgia-Francja-Kanada
premiera: listopad 2009 (świat)

Zaproszenia na film do odbioru w biurze Domu Kultury od 1 czerwca.


08.06.2018 – Salon Poezji Pod Lipami – wieczór poetycko-muzyczny Elżbiety Tylenda pod tytułem „W kolorze bursztynu” z udziałem Kaliny Izabeli Zioła. Oprawa muzyczna Tomasz Bateńczuk. 
Godzina: 18.00
Wstęp: wolny
Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”
Elżbieta Tylenda to poetka, rodem z Malborka, od lat mieszkająca w Darłowie. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, pedagog i socjoterapeutka, autorka programów socjoterapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami zachowania. Wierszami zadebiutowała w 2008 r. na internetowym portalu literackim Poezja Polska. Wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach literackich. W 2010 r. wydała debiutancki tomik poezji pt. Kolekcja. Publikuje w czasopismach, antologiach oraz pokonkursowych almanachach. Wieczór poprowadzi Kalina Izabela Zioła a na gitarze zagra Tomasz Bateńczuk.
Wstęp wolny!

09.06.2018 – Winogradzki Maraton Zumby z Jakubem Urbańskim
Godzina: 17.30

Wstęp: 18 zł 

jedna osoba dorosła lub opiekun z dzieckiem
Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Winograd i nie tylko na kolejny Winogradzki Maraton Zumby, które poprowadzi Jakub „Bubek” Urbański – tancerz, choreograf i blogger.
Urodził się 26 maja 1993 w Szamotułach. Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych na kierunku artystycznym taniec w specjalności kompozycja i techniki taneczne. Choreograf wielu grup na terenie województwa wielkopolskiego (przedszkola, ośrodki kultury, szkoły tańca). Ukończył gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Chrzypsku Wielki oraz liceum im. Powstańców Wielkopolskich o profilu europejsko – medialnym we Wronkach. Współpracował z fundacją ARS w Poznaniu, gdzie prowadził zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i podstawowym podobniejak w swojej rodzinnej miejscowości. W marcu 2011 założył własnego bloga, który funkcjonuje sprawnie w sieci. W pierwszym wydaniu jego adres brzmiał: www.danse-macabbre.blogspot.com jednak po roku zmienił się na:www.jakub-urbanski.blogspot.com.
Przygodę z tańcem zaczął się już od najmłodszych lat. Początkowo uczył się jako samouk. Dawał liczne pokazy i prowadził zajęcia w szkole dla swoich rówieśników. Z czasem nabrał doświadczenia i zaczął szkolić się w takich miejscach jak: Studio Tańca Adama Padły, Art Of Move, Malta Dance School. Szkolił się u takich choreografów jak: Jose De La Cruz, Paweł Tolak, Artur Cieciórski, Anna Kapera, Marvin Gofin, Anna Bekier oraz wiele innych. Choreografowie takich gwiazd jak Britney Spears, Justin Bieber, Usher, Janet Jackson czy Madonna. W roku 2013 ukończył międzynarodowy kurs instruktorski hip hopu. Dyplomowany instruktor Zumba Fitness, członek ZIN. Główne techniki, w których się najbardziej odnajduje to new style, new age, jazz i lyrical. Poza tym bierze udział w rozmaitych projektach i konkursach.
Wstęp na maraton: 18 zł jedna osoba dorosła lub opiekun z dzieckiem. Zapisy w biurze ODK Pod Lipami lub wysyłając zgłoszenie na grajek@psmwinogrady.pl