Przejdź do treści

Uroczyście ogłaszamy, iż Grand Prix 37. Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz otrzymali:

Maciej Andrzejczak za pracę DEZILUZJA (II Katedra Malarstwa) – dziedzina artystyczna

Aliona Kryshtofik za pracę Eksperymentalne naczynie do picia – forma w kategoriach projektowania synestetycznego (Katedra Designu) – dziedzina projektowa

W finale do Grand Prix ponadto znaleźli się: Aleksandra Polerowicz, Kinga Popiela, Joanna Szyda i Wojciech Weiss.

Laureatką IV edycji konkursu na najlepszą pracę teoretyczną magisterską Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbywającego się pod patronatem honorowym prof. Alicji Kępińskiej została Maryna Sakowska, za pracę Recykling w polu sztuki jako strategia artystyczna w dobie późnego kapitalizmu.
Przyznano także jedno wyróżnienie Kindze Popieli za pracę C(I)AŁOKSZTAŁT. Analiza procesów somatycznych zachodzących w aktywnym ciele artysty podczas procesu twórczego

Nagrody specjalne otrzymali:
Nagroda Prezydenta Miasta Poznania dla Wojciecha Weissa za dyplom Park Pamięci I Cmentarz Wertykalny – przestrzeń pomiędzy codziennością a wiecznością (Katedra Architektury i Urbanistyki)
Nagroda firmy Solar Company S.A. dla Magdy Marciniak za dyplom TheVision (Katedra Ubioru)
Nagroda Firmy Mercedes-Benz Duda-Cars dla Katarzyny Wąsowskiej i Krystiana Daszkowskiego za dyplom Bywa, że świat nie jest tym, czym się wydaje (Katedra Fotografii)
Nagroda firmy Manufaktura Goplana dla Ady Strzelczyk za dyplom Kolekcja i identyfikacja wizualna marki kostiumów (Katedra Komunikacji Wizualnej)

Wszystkim nagrodzonym oraz nominowanym ogromnie gratulujemy.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 13.11.2017, 02:52
  • Ostatnia edycja: 16.11.2017, 01:26