Zapraszamy na wernisaż oraz oprowadzanie kuratorskie po 4 wystawach.

Start 20.07.2017r o godz. 18:00, Al. Marcinkowskiego 28.

Wystawy czynne od 20.07.2017 do 7.09.2017

KIERUNEK MEBEL

WORK IN PROGRESS
kuratorzy: Marcin Konicki, Marta Bartkowiak (Galeria Designu UAP, ul. Wodna 24)

OFFICE
Kuratorzy: Mateusz Wróblewski, Mateusz Słociński, Justyna Burkiewicz (Duża Scena UAP + witryna Małej Sceny UAP, al. Marcinkowskiego 28)

SIMPLE IS BETTER
Kuratorki: Jolanta Usarewicz-Owsian, Marta Kincel (Galeria R20, ul. Ratajczaka 20)

KIERUNKI WSPÓŁPRACY
Kuratorki: Katarzyna Laskowska, Joanna Lisiecka, Oliwia Piechaczek (Galeria Curator’s Lab, ul. Nowowiejskiego 12)

Cztery wystawy i wiele wymiarów kształcenia na Kierunku Projektowanie Mebla na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Mnogość założeń i trajektorii docierania do wyznaczonego celu skadrowaliśmy w różnych etapach procesu projektowego. Obok prac ukończonych i wdrożonych do seryjnej produkcji, obejrzeć będzie można także ledwo rysujące się szkice, figury konstrukcyjne, z których przy
odrobinie szczęścia i dużej ilości pracy kiedyś wykwitnie ta właściwa i wyczekiwana forma.
Te abstrakcyjne i swoiście prenatalne zjawiska prezentuje wystawa WORK IN PROGRESS. To ślady pierwszych kroków, jakie studenci naszego kierunku wykonują w uniwersyteckiej modelarni z pomocą kierujących nią mistrzów stolarskich. Zaklęte w nich myśli są czyste i świeże, co często pozwala lepiej rozpoznać rzeczywiste intencje autorów niż w przypadku obiektów na wyższym poziomie ukończenia.

Wystawa OFFICE buduje dialog wewnętrzny obiektów stanowiący dziś istotę dobrze zorganizowanej przestrzeni biurowej. Spotkały się tutaj i wzajemnie ze sobą współgrają projekty ze wszystkich pięciu pracowni kierunkowych. Zmieszały się z sobą działania podejmowane we współpracy z przedstawicielami przemysłu meblarskiego (NOTI, Norcospectra) oraz indywidualna praca studenta i prowadzącego. Wykrystalizowały się trefy: WORKSPACE, KITCHEN oraz CHILL OUT.

SIMPLE IS BETTER opowiada o niezmiennej potrzebie porządkowania formy i czyszczenia jej ze wszystkiego, co zbędne. Dopiero wtedy nasza uwaga skupia się na detalu. Pojawia się rzeczywista potrzeba jego wyrafinowania. Sublimacja wzajemnych proporcji elementów i zastosowanych materiałów nabiera nowej, specjalnej rangi.

Najwyższy poziom korelacji działań projektowych z całą otoczką składającą się na wdrożenie i komercjalizację produktu prezentują obiekty na wystawie KIERUNKI WSPÓŁPRACY.

Zaobserwować tu można otwarcie KIERUNKU PROJEKTOWANIE MEBLA na obszary nie tylko stricte meblowe, lecz także pokrewne, jak choćby kreowanie małej architektury. Efekty działań przebiegających na styku dydaktyki i twardego biznesu najlepiej pokazują, jak trudne jest osiągnięcie sukcesu komercyjnego w produkcji przemysłowej.