Zapraszamy wszystkich studentów UAP na darmowe, dwudniowe warsztaty z artystą wizualnym i dźwiękowym oraz programistą Fryderykiem Liskiem.

Pure Data (pd) to otwarte (open source) środowisko programowania wizualnego. Służy do generowania i przetwarzania dźwięków, animacji, obrazów i wideo. Pd umożliwia tworzenie instalacji interaktywnych/generatywnych, może być instrumentem muzycznym lub vj-skim. Informacje do programu możemy przesyłać za pomocą sensorów (np. kamera, sensor światła, mikrofon) oraz wysyłać sygnały do urządzeń zewnętrznych (np. światła, syntezatory, roboty).
Na warsztatach zaprezentuję możliwości języka pd i jego zalety. Zbudujemy od podstaw patche (programy) generujące dźwięki i animacje.
Proszę wziąć ze sobą laptopa i słuchawki. Dla wygody przyda się też myszka komputerowa. Najlepiej przed zajęciami pobrać i zainstalować Pure Data (Pd-Extended) z tej strony: https://puredata.info/downloads/pd-extended (program jest darmowy, dostępny na Linux, Windows i Mac OS X).

Fryderyk Lisek studiował intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje sie kodowaniem i generowaniem dźwięku. Gra koncerty free improv (AVABAF, trio Stupor), tworzy też precyzyjne kompozycje muzyczne i wizualne (DarkNetHost, grupa NERW).

ilość miejsc 10-15
zapisy na maila: piotrmacha@gmail.com
9-10 maja w godzinach 17.00-22.00
UAP, bud. C, Pl. Wielkopolski 9, sala 207
Organizatorzy: Wydział Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz X Pracownia Malarstwa w Katedrze Interdyscyplinarnej.