WARSZTATY OTWARTE z Lewis Achenbach
We all have to improvise in life, in other words — jazz shows us how.

Piątek, 26 maja, godz. 11.30-13.00

Atrium/dziedziniec/sala 02
Tradycją stała się już współpraca chicagowskich muzyków z poznańskimi studentami. Przekazują im swoja wiedzę, doświadczenie, uczą innego podejścia do muzyki. W tym roku w ramach warsztatów, poszerzymy działania także o sztuki wizualne. Gościć będzie chicagowski artysta Lewis Achenbach. W pracach stara się uchwycić najbardziej nieuchwytną sztukę muzyczną – jazz – i poskromić ją w wizualnej formie.
Większość jego prac skupiona jest na awangardzie jazzu, ponieważ muzycy pozwalają sobie na śmiałe eksperymenty, unikając tradycyjnego pojmowania melodii, tempa, harmonii, czy struktury. A to właśnie niesamowicie go inspiruje.

Warsztaty poprowadzi chicagowski artysta Lew Achenbach. Warsztatowicze będą mieli okazję wraz z nim malować graną na żywo muzykę, a następnie uczestniczyć w dyskusji na temat improwizacji w sztuce.

Zapisy: promocja@uap.edu.pl

Uwaga: materiały malarskie/rysunkowe itd. należy zorganizować we własnym zakresie.

Lewis Achenbach jest mieszkającym w Chicago artystą plastykiem. Większość jego prac skupiona jest na awangardzie jazzu, ponieważ muzycy pozwalają sobie na śmiałe eksperymenty, unikając tradycyjnego pojmowania melodii, tempa, harmonii, czy struktury. A to właśnie niesamowicie go inspiruje. W pracach stara się uchwycić najbardziej nieuchwytną sztukę muzyczną – jazz – i poskromić ją w wizualnej formie.