Galeria DESIGN UAP
ul. Wodna 24

Aleksander Kuczma

8–23.12.2016 | wernisaż: godz. 18:00

Na wystawie MATERIAŁ. PROJEKT. MEBEL w galerii DESIGN zaprezentowane zostaną najnowsze realizacje meblarskie profesora Aleksandra Kuczmy – twórcy zasłużonego dla polskiego projektowania eksperymentalnego, innowatora i ukochanego pedagoga rzesz studentów. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku był on niekwestionowanym pionierem w wykorzystaniu nowoczesnych materiałów w konstrukcji mebli. Na wystawie będzie można zobaczyć czym zajmuje się dzisiaj. Aleksander Kuczma jest jedynym dydaktykiem wywodzącym się z PWSSP w Poznaniu (dziś UAP Poznań), którego sylwetka przedstawiona została w prestiżowym wydawnictwie Rzeczy niepospolite zrealizowanym z okazji polskiej prezydencji w Parlamencie Europejskim.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci oraz wykłady.

Kurator: Mateusz Wróblewski

• Autor: Dariusz Hauzer