Zapraszamy do uczestniczenia w szóstej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 2012 roku przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma ona służyć ożywieniu zainteresowania malarstwem jako kierunkiem studiów i być wsparciem dla najlepszych studentów i absolwentów tego kierunku.

Konkurs jest adresowany tylko do studentów i absolwentów kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce, które łączy tradycja i status prawny.

Nagroda Artystyczna Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie wynosi 10 000 złotych. Od kilku lat przyznawana jest także nagroda Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp., która wynosi 3 000 zł. Jury konkursu przyznaje też wyróżnienia honorowe w postaci udziału w wystawie konkursowej i nagród rzeczowych dla wszystkich osób nominowanych do Nagrody Artystycznej. W tym roku wystawa konkursowa odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Regulamin, kalendarz konkursu oraz skład komisji konkursowej znajduje się na stronie internetowej nowyobraz.uap.edu.pl

Kalendarz szóstej edycji konkursu

• Ogłoszenie konkursu – 17 października 2016
  • Przyjmowanie zgłoszeń – do 3 marca 2017
  • Ogłoszenie listy nominowanych do Nagrody Artystycznej UAP – 17 marca 2017
  • Termin dostarczenia obrazów na wystawę konkursową – do 31 marca 2017
  • Zebranie komisji konkursowej w Galerii Miejskiej Arsenał – 6 kwietnia 2017 godz.10.00
  • Ogłoszenie nazwiska laureata Nagrody Artystycznej UAP – 7 kwietnia 2017
  • Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu – 7 kwietnia 2017 godz. 19.00
  • Zakończenie wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu – 13 kwietnia 2017
  • Otwarcie wystawy konkursowej w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie – 21 kwietnia godz.19.00
  • Zakończenie wystawy w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie – 5 maja 2017
  • Termin zwrotu obrazów – do 9 czerwca 2017

Komisja konkursowa w szóstej edycji konkursu

• dr Piotr Bernatowicz (Galeria Miejska Arsenał)
  • dr hab. Wojciech Gorączniak
  • Jadwiga Charzyńska (Dyrektorka CSW Łaźnia)
  • prof. Bogdan Wojtasiak
  • dr Tomasz Kalitko
  • prof. Janusz Marciniak
  • dr Joanna Marcinkowska (przewodnicząca komisji konkursowej)
  • Grzegorz Musiał
  • Gustaw Nawrocki (Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp.)
  • Cristiano Piccinini (APA-Polska)
  • prof. Marek Przybył (Dziekan Wydziału Malarstwa i Rysunku UAP)
  • Karolina Staszak (Redaktorka naczelna Arteonu)
  • dr Jakub Malinowski (sekretarz komisji konkursowej)