Ania England | Kamp w anegdotach
10.10, godz. 18.00
Galeria Szewska 16

Zapraszamy na cykl wykładów otwartych w Galerii „Szewska 16”
Dla studentów Wydziału Malarstwa i Rysunku wykład w ramach przedmiotów fakultatywnych.

Dr Ania England
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz edukację artystyczną i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doktor historii sztuki, autorka kilkunastu artykułów, esejów, recenzji i wstępów do katalogów w języku polskim i angielskim poświęconych sztuce i kulturze. Napisała książkę „Bezczelnik, czyli o kampie we współczesnej sztuce polskiej”, która ukazała się drukiem w grudniu 2018. W 2014 roku otrzymała stypendium podoktorskie Erasmus Mundus do Serbii, gdzie zainicjowała i współorganizowała projekt „Bizarre Love Triangle. The Public Sculptures of Novi Sad”, który otrzymał dofinansowanie z International Visegrad Fund. Współpracuje również z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu, z którą w 2017 roku zorganizowała cykl wystaw o kampie.

• Opublikowano: 06.10.2019, 02:23
  • Ostatnia edycja: 10.10.2019, 11:17