ROBERT PROCH
1986 – 2019

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Roberta Procha, naszego przyjaciela, absolwenta naszej Uczelni i współpracownika Wydziału Animacji.

Robert Proch był niezwykle utalentowanym artystą, malarzem, animatorem i rozpoznawalnym twórcą street artu. Jego prace wystawiane były w licznych galeriach na całym świecie, w wielu miejscach stworzył wielkoformatowe murale. Animacje artysty, za które otrzymał m.in. nagrody na Festiwalu Filmów Animowanych „Animocje” w Bydgoszczy i Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Curta Cinema w Rio de Janeiro (Galeria 2010) prezentowane były na specjalnym pokazie z okazji 40. lecia Animacji na UAP.

Rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim wielbicielom twórczości Roberta Procha składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Pogrzeb Roberta Procha odbędzie się 22 lipca, o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wiślanej 20 w Bydgoszczy

• Opublikowano: 20.07.2019, 12:41
  • Ostatnia edycja: 20.07.2019, 19:59