Rezydencja artystyczno-networkingowa. II edycja projektu odbędzie się już jesienią, w okresie od września do listopada br. OPEN CALL trwa. Chodźcie! po Więcej (poniżej) i szerujcie do woli.

Projekt Pobratymcy/Побратимці stworzyliśmy by łączyć środowiska artystyczne z Poznania i Charkowa. Wiemy, że nie jest łatwo i gładko. Na tę dość niską intensywność współpracy na polu artystycznym wciąż wpływają obiektywne okoliczności, związane głównie z odległością między miastami i brakiem bezpośrednich połączeń komunikacyjnych. W ten sposób Charków w dalszym ciągu pozostaje dla poznańskich artystów terytorium nierozpoznanym. Poznańsko-charkowska rezydencja artystyczna „Pobratymcy/Побратимці ” ze względu na swój przede wszystkim networkingowy charakter, ma konsekwentnie zmieniać ten stan rzeczy i intensyfikować współpracę środowisk twórczych obu miast. Marzymy o tym, aby w niedalekiej perspektywie ten projekt stał się platformą generującą kolejne wspólne projekty artystyczne, które w przyszłości prezentowane będą na różnorodnych międzynarodowych festiwalach i pokazach.

Rezydencja polega na miesięcznym pobycie poznańskiego artysty wybranego na drodze konkursu w Charkowie oraz analogiczną wizytę charkowskiego artysty w Poznaniu. Naszymi Partnerami (z czego ogromnie się cieszymy!) są CK Zamek (Poznań) oraz YermilovCentre (Charków) – uznane instytucje skupiające wokół siebie arcyfantastycznych ludzi, marki rozpoznawalne nie tylko wśród artystów.

Dodatkową wartością tegorocznej edycji jest fakt, że rezydencja poznańskiego artysty w Charkowie będzie stanowić część większej całości jaką jest międzynarodowy projekt kierowany przez Yermilov Centre: Residents of Universe. W ramach tego projektu w Charkowie budować relacje i twórczo pracować będą artyści wizualni z Niemiec, Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Polski – oczywiście z Poznania.

TERMINY:

Dla artystów z Poznania: 13 lipca 2019 r. (Szczegóły: https://tiny.pl/td58l)

Dla artystów z Charkowa: 5 sierpnia 2019 r. (Szczegóły: https://tiny.pl/td5sq)

KONTAKT:

Zgłoszenia, portfolio, pytania – poznankharkiv@gmail.com