Platforma Homebook.pl ogłasza konkurs dla architektów wnętrz z całej Polski na stworzenie oryginalnej aranżacji mikromieszkania o powierzchni 25 m2 + antresola.

Dlaczego akurat mikromieszkanie?
Na zlecenie Homebook.pl eksperci z infuture hatalska foresight institute przeanalizowali obecne tendencje ekonomiczno-społeczne, aby wskazać TOP 6 trendów wnętrzarskich, które zrewolucjonizują w przyszłości nasze domy. Rosnąca popularność mikromieszkań znalazła się w gronie wiodących kierunków.  Zdaniem specjalistów kompaktowe lokale będą odpowiedzią na nowe potrzeby rozwijających się metropolii. Ten scenariusz stał się impulsem do zorganizowania konkursu Homebook.pl: MINImum powierzchni, MAXImum funkcjonalności.

Podejmij wyzwanie i stwórz własną wizję mieszkanie przyszłości! Masz czas do 26 czerwca 2019 r.

Nagrody do wygrania :
Laureat pierwszego miejsca otrzyma 10 tys. zł, a dodatkowo jegoprojekt zostanie zrealizowany we wrocławskiej inwestycji Minimaxy. Osoba, która zajmie drugie miejsce stanie się posiadaczem Wacom MobileStudio Pro– lekkiego, przenośnego komputera, pełnego kreatywnych narzędzi obsługiwanych najnowszym piórem Wacom Pro Pen 2. Trzecie miejsce zajmie aż 11 projektantów wyróżnionych przez Jury konkursowe. Nagrodą dla tej grupy będzie promocja przesłanego projektuna stronie Homebook.pl, którą miesięcznie przegląda aż 4,5 miliona internautów – potencjalnych inwestorów.

Zasady są proste: pobierz ze strony konkursowej  rzut mieszkania inwestycji Minimaxy, zaprojektuj przestrzeń z wykorzystaniem rozwiązań partnerów konkursu (Amica, Ceramika Paradyż, Kludi, Koło, Magnat i Swiss Krono), opracuj szacunkowy kosztorys i wgraj stworzone wizualizacje.

Strona konkursowa: www.mieszkanieprzyszlosci.homebook.pl/konkurs/

Konkursowi MINImum powierzchni, MAXImum funkcjonalności, będzie patronować interdyscyplinarne grono Jurorów, których różnorodne doświadczenia i kompetencje pozwolą na wyłonienie najbardziej interesujących prac wyznaczających wnętrzarskie trendy przyszłości. Zgłoszone prace będą oceniać:

• Natalia Hatalska, analityk trendów, założycielka i CEO instytutu badań nad przyszłością – infuture hatalska foresight institute;
  • Jakub Szczęsny, SZCZ, pierwszy polski architekt, którego projekt, Dom Kereta, został włączony do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku;
  • Szymon Hanczar, szymon hanczar studio projektowe,
  • Maria Jeglińska, projektantka, dyrektor kreatywny areny DESIGN;
  • Yassen Hristov, fotograf i założyciel agencji fotograficznej Hompics;
  • Filip Rybacki, Prezes spółki Dzisiejszy Dom, inwestora Minimaxy;
  • Anna Poprawska, Brand & Product Marketing Director at Grupa Domodi (Homebook.pl, Domodi.pl, Alani.pl);
  • Zuza Dominów, Relationship Manager Homebook.pl.

Zwieńczeniem działań konkursowych będzie wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz filmu prezentujących mikromieszkanie urządzone według projektu, który zdobył w konkursie Nagrodę Główną.

Organizatorzy czekają na projekty do 26 czerwca br., a ogłoszenie wyników nastąpi 17 lipca 2019. Zwycięski projekt doczeka się realizacji na przełomie listopada i grudnia 2019 roku.

Głównym organizatorem konkursu jest platforma Homebook.pl. Partnerem strategicznym została wrocławska inwestycja Minimaxy, będąca innowacyjną alternatywą dla standardowych lokali mieszkalnych (większość lokali ma powierzchnię 24,49 m2 + 7,50 m2 antresoli). Wydarzeniu patronują: wydarzenie dla projektantów arena DESIGN, Archidesk, Archiconnect.pl, Czas na Wnętrze, eduArch, Elle Decoration, Exspace.pl, InfoArchitekta.pl, Label Magazine, Magazif.com, PLNdesign.pl, PropertyDesign.pl, WP.pl.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziesz TUTAJ >>

• Autor: Agata Tratwal