Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w siódmym  dorocznym koncercie charytatywnym Fundacji Chcemisie, który odbędzie się 8 grudnia 2018 r., o godz. 18:00, w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Tym razem zapraszamy na muzyczną podróż po klasyce i jazzie z motywami ludowymi w tle. Zbierane będą pieniądze na wszelkie potrzeby Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie pod Wrześnią; szczególnie ważnym celem w tym roku będzie wspieranie usamodzielniających się wychowanków Ośrodka, którzy potrzebują naszej pomocy aby pewnie wkroczyć w dorosłość.

Na koncercie będzie możliwość wsparcia inicjatywy za sprawą cegiełek o różnych nominałach, które będzie można nabywać bezpośrednio przed koncertem lub kontaktując się z Fundacją poprzez stronę na facebooku. Zachęcamy jednak do zgłaszania chęci udziału z wyprzedzeniem ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

* * *

Tradycyjnie gospodarzem koncertu będzie Daniel Szpilman, wnuk legendarnego Pianisty, uwiecznionego m.in. w filmie Romana Polańskiego, a wystąpią pianiści znani doskonale bywalcom koncertów charytatywnych Fundacji Chcemisie – Michał Szymanowski i Marek Bracha a także światowej sławy skrzypek Jakub Jakowicz. Oprócz muzyki klasycznej publiczność będzie miała okazję wysłuchać motywów ludowych na jazzowo – z programem jazzowym wystąpi bowiem duet: fenomenalny saksofonista Maciej Kociński oraz znana z licznych występów telewizyjnych, koncertów, konkursów i płyt pianistka Katarzyna Stroińska-Sierant, profesor poznańskiej Akademii Muzycznej. W klimaty ludowe wprowadzi słuchaczy Romuald Jędraszak – laureat nagrody im. Oskara Kolberga w 2018 roku, muzyk i nauczyciel gry na wielkopolskich instrumentach ludowych, lider Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu objął koncert swoim patronatem.

W programie klasycznym wysłuchamy kompozycji m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, Aleksandra Tansmana a także… Ludwiga van Beethovena.

Celem koncertu jest zebranie środków na pomoc dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, głównie na rzecz dzieci z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie pod Wrześnią oraz z Rodzinnego Domu Dziecka w Nowym Folwarku. Fundacja nasza wspiera także rodziny dysfunkcyjne oraz młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, która usamodzielnia się w dorosłym życiu. Dochód z sześciu poprzednich edycji koncertu pozwolił Fundacji na przeprowadzenie szeregu działań wspomagających, ciekawych programów edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Wszelkie prace wykonujemy bez wynagrodzenia – nie posiadamy żadnych etatowych struktur i korzystamy wyłącznie z pomocy ludzi dobrej woli (np. księgowość i obsługę prawną fundacji zapewniają zaprzyjaźnione firmy).

Wszystkie koncerty Fundacji CHCEmisie mają charakter charytatywny i całkowity dochód z tych wydarzeń jest przeznaczany na działania pomocowe. Są to wydarzenia wyjątkowe nie tylko ze względu na poziom artystyczny, ale i wyjątkową atmosferę łączącą wszystkich zaangażowanych w ich realizację. Nasi wykonawcy włączają się w pomoc i występują honorowo, nie pobierają żadnego honorarium za swoje występy, a przecież na co dzień koncertują w najlepszych salach koncertowych na całym świecie, z trudem godząc terminy w napiętym grafiku wojaży nagrań i występów. Podmioty uczestniczące w przedsięwzięciu świadczą swe usługi bezpłatnie i z wielkim zaangażowaniem dla dobra wspólnego, jakim jest pomoc dzieciom!

Podczas corocznej organizacji koncertu Fundacja CHCEmisie łączy artystów, firmy i wolontariuszy we wspólnym działaniu, które owocuje wspaniałym wydarzeniem kulturalnym. Wszystkie osoby i firmy współpracujące przy naszym koncercie są wyjątkowe – kierują się sercem, a ich działania mają ponadprzeciętny wymiar! To zaangażowanie wszystkich stron owocuje każdego roku koncertem, którego poziom i atmosfera została doceniona zarówno przez naszych gości, media jak i Miasto Poznań, które zostało naszym partnerem, a prezydent Jacek Jaśkowiak już od kilku już lat obejmuje koncert swoim osobistym patronatem.

Fundacja także grono przyjaciół, którzy od około 10 lat współpracują z OWDiR w Kołaczkowie. W porozumieniu z kadrą wychowawców, na przestrzeni minionych lat, zostało wdrożonych kilka programów pomocy: w nauce (korepetycje, kursy językowe), pomoc psychologiczna i terapie zajęciowe, klub sportowy (duże sukcesy młodych piłkarzy i unihokeistów w rozgrywkach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, sport dla tych dzieci ma także działanie terapeutyczne), pomoc w usamodzielnianiu się wychowanków ośrodka, zdobywaniu wykształcenia w szkołach zaocznych, poprzez kursy zawodowe oraz kursy na prawo jazdy. Pewne sumy przeznaczane są także na małe przyjemności takie jak prezenty urodzinowe czy wakacje.