KIEKRZ x WARSZTATY to międzyuczelniane warsztaty skierowane do studentów oraz absolwentów (do 3 lat od obrony dyplomu) kierunków: architektury, architektury krajobrazu ( lub design krajobrazu) z trzech poznańskich uczelni Uniwersytetu Artystycznego, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Studenci w niewielkich grupach projektowych (3-5 osób) pracować będą pod opieką tutorów – uznanych poznańskich architektów nad projektem zagospodarowania terenu byłego ośrodka szkoleniowego policji w Kiekrzu. Teren opracowania od końca 2017 roku znajduje się pod zarządem Poznańskich Ośrodków Rekreacji i Sportu (POSIR), które poszukuje pomysłów jak ten atrakcyjny teren zmienić dla mieszkańców Kiekrza i Poznania.

Warsztaty odbędą się w terminie od 18 listopada do 10 grudnia (prezentacje kończące projekt), studenci zakwalifikowani do warsztatów zostaną zwolnieni z zajęć dydaktycznych na swoich uczelniach – w terminach spotkań warsztatowych. Opracowania warsztatowe przygotowane przez uczestników zostaną ocenione przez przedstawicieli POSIR oraz sędziów (architektów) – a dwie najwyżej ocenione prace otrzymają nagrody finansowe (wartość nagród pieniężnych – 10 000 zł).

Tutorzy:
Eugeniusz Skrzypczak
Andrzej Kurzawski
NMS Architekci
neostudio
Front Architects
Robert Ast

Rekrutacja prowadzona jest od 8 do 13 listopada (do 23:59) przez stronę internetową www.kiekrz-warsztaty.pl.

Więcej informacji oraz harmonogram warsztatów na stronie internetowej www.kiekrz-warsztaty.pl

pytania warsztatysarp@gmail.com lub przez formularz kontaktowy na stronie warsztatów

Organizatorzy: SARP Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Architektury Politechnika Poznańska, Miasto Poznań