Przejdź do treści

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych (FOPA) Kraków, 21-22 listopada 2018, to unikalne wydarzenie towarzyszące kongresowi Open Eyes Economy Summit w Krakowie, który odwiedzi 2500 osób.

Kongres jest zainicjowany przez prof. Jerzego Hausnera i skierowany do wszystkich zainteresowanych nowymi ideami i nowym modelem ekonomicznym, który może stać się receptą na wszelkie kryzysy, w tym te, które dotyczą przestrzeni architektoniczno-urbanistycznej miasta. Skupia znanych polityków i społecznych aktywistów, naukowców i studentów, dziennikarzy i artystów.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych uzupełnia program główny OEES i jest jedną z ciekawszych propozycji dla ekspertów i słuchaczy sesji poświęconej miastu. FOPA to dwa dni spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać najciekawszych architektów z najlepszych krakowskich biur w ich codziennym środowisku pracy, przyjrzeć się ich metodzie projektowej i badawczej, poznać spojrzenie na miasto, czy estetykę przestrzeni zurbanizowanej, zobaczyć modele, projekty, zdjęcia, wreszcie usiąść przy dużym stole i porozmawiać.

Podczas FOPA otworzymy trzy najciekawsze pracownie architektoniczne:

Horizone Studio – autorzy m.in. siedziby Ericpol w Łodzi, projektu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie (w trakcie realizacji), Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (z Pysall Ruge Architekten),

Biuro architektoniczne Lewicki Łatak – na szczególną uwagę zasługują ich realizacje budynków wielorodzinnych we Wrocławiu, zagospodarowania Placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie oraz Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy ulicy Focha w Krakowie,

Studio Projektowe Wizja – najwybitniejsze realizacje pracowni to m.in.: Cricoteka (współautor: nsMoonStudio), Krakowski Park Technologiczny, Angel City w Krakowie, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, budynek biurowy Inkubatora Krakowskiego Parku Technologicznego, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice Terminal I i II, Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa na Kazimierzu w Krakowie.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 16.11.2018, 18:01
  • Ostatnia edycja: 16.11.2018, 18:01