Studenckie Koło Naukowe TOK zaprasza na kolejny wykład z serii DizajnTOK – rozmowa z projektantem.
Tym razem będziemy gościć Pana Tomasza Rudkiewicza, założyciela firmy NC.ART oraz marki TAR, który opowie nam o tym jak design łączy się z przemysłem oraz nowymi technologiami.

ATRIUM, bud. B UAP
czwartek 26.04, godz. 14.00

Jak wiecie, w tym roku mieliśmy zaszczyt prowadzić bardzo interesującą rozmowę z Panem Tomaszem na scenie Areny Design. Jesteśmy nadal pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia naszego prelegenta. Cieszymy się tym samym, że kolejne wydarzenie DizajnTOK, będzie okazją do kolejnego spotkania i rozmowy.

Tomasz Andrzej Rudkiewicz

„Ukończył Wydział Mechaniki Precyzyjnej w PW i Wydział Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Mieszka w Finlandii, od 1986 r. jest projektantem w firmie wzorniczej ED-Design, której współzałożycielem jest Heikki Kiiski. Od 1995 r. prowadzi w Warszawie także firmę NC.ART. projektującą dla przemysłu: sprzęt domowy (AMICA), pojazdy szynowe (ALSTOM, BOMBARDIER) autobusy ( VOLVO, SOLARIS), sprzęt elektroniczny, meble oraz oświetlenie. Powstają prototypowe serie lamp, które są osobistym doświadczeniem realizacji projektowania – wykonuje się je nowoczesnymi metodami, lecz bez skomplikowanego mechanizmu technologicznego, charakterystycznego dla seryjnych produkcji. Współzałożyciel fundacji proDESIGN.PL zabiegającej o promocję i rozwój polskiego wzornictwa i kultury materialnej.”