SPOTKANIE w kontekście międzypokoleniowym
MEETING with an intergenerational context
Zaskakujące efekty 17. PE-P.

Otwarcie wystawy połączone z prezentacją projektów: wtorek 6.03.2018.  godz.15.00
Grand opening of the exhibition combined with the presentation of the projects: Tuesday 6.03.2018. at 15:00


Wulkan pomysłów kreatywnych studentów UAP zrealizowanych we współpracy z producentami – partnerami PE-P.
Przełomowe rozwiązania funkcjonalne do mieszkań i biur oraz nowe wzory cyfrowe.
A surprising result of 17. PE-P. A flurry of creative ideas from UAP students realized in cooperation with
manufacturers – the PE-P partners. Groundbreaking functional solutions for flats and offices, as well as new digital designs.

Partnerzy 17. edycji PE-P /  Partners of the 17. Edition of PE-P: STOLKAR / SWISS KRONO / SCHATTDECOR / REHAU
Partnerzy wystawy / Partners of the exhibition: RIDEX / MELIŃSKI MINUTH / FRANKE
Patronat medialny / Media partner: BIZNES meble.pl
Organizator / Organized by: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / University of Fine Arts in Poznań
Pracownia Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem
/ Studio of Educational Programs and Cooperation with Industry
prof./ professor Katarzyna Laskowska, as. /assistant Joanna Lisiecka
www.uap.edu.pl
facebook.com/pracownia.PEP

wystawa SPOTKANIE
17. edycja PE-P na arena DESIGN 2018
SPOTKANIE w kontekście międzypokoleniowym
Idea stworzenia Programu Edukacyjno-Projektowego PE-P wywodzi się z potrzeby połączenia edukacji projektowej z realiami i wymogami rynku, dla którego projektowanie powinno być stałym i niezbywalnym elementem w procesie produkcyjnym. Celem PE-P jest zdobywanie wiedzy, umiejętności projektowych w oparciu o bezpośrednią współpracę z przemysłem. Wiodącym tematem 17 PE-P jest SPOTKANIE w kontekście międzypokoleniowym. Zadaniem badawczo-projektowym była praca nad trzema grupami uzupełniających się projektów: projekty meblowe – nowe funkcje we wspólnej przestrzeni, projekty wzorów dekorów cyfrowych i dekorów cyfrowych blatów kuchennych dedykowane uniwersalnej kuchni. Obszar badawczo – projektowy koncentrował się na przestrzeni w kontekście kilku wybranych funkcji: przygotowywania i spożywania posiłków, relaksu, zabawy, pracy i nauki oraz przechowywania. 17. edycja PE-P to piętnastu studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pracujących w sześciu zespołach projektowych. Każdy z zespołów opracował niezależne programy projektowe nowych funkcji w przestrzeni SPOTKANIE połączone z projektami wzorów cyfrowych. 30 listopada 2017 studenci zaprezentowali Jury prezentacje projektów. Przedstawiciele firm partnerskich 17 PE-P – Stolkar, Swiss Krono, Schattdecor, Rehau – dokonali wyboru projektów przeznaczonych do szczegółowego opracowania i prototypowania.
Efekty pracy zespołu 17 PE-P zostaną zaprezentowana na wystawie specjalnej SPOTKANIE w ramach arena DESIGN 2018. Współpraca z zespołem sprawdzonych i kolejnych nowych partnerów umożliwia profesjonalne wsparcie technologiczne, motywując studentów do pracy nad nowymi rozwiązaniami wzorniczymi.
Premiera projektów 17. edycji PE-P, rozwiązań funkcjonalnych dla przestrzeni domowej i biurowej: MODIFY, COOKER, FREE FAMILY, PATCH oraz wzorów cyfrowych na płyty i blaty kuchenne: PEPRO LIGHT, TACHE, CELL UNO, GRANA ANTRACYT, GRANA WINE. Wybrane projekty powstałe w ramach 17. edycji PE-P mogą poszerzyć oferty partnerów PE-P o nowe rozwiązania projektowe i nowe specjalnie opracowywane wzory cyfrowe.