Zagospodaruj ulicę

Jak będzie wyglądać ulica Kościelna? Miasto Poznań i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu organizują konkurs dla studentów. Najlepsze prace będą inspiracją do wykonania ostatecznej dokumentacji projektowej ulicy.
W konkursie na zagospodarowanie ulicy Kościelnej mogą wziąć udział studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zadaniem będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania wnętrza urbanistycznego ulicy. Trzeba przy tym uwzględnić jej uwarunkowania przestrzenne, komunikacyjne i przyrodnicze oraz zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Należy także wziąć pod uwagę potrzeby mieszkańców i zaprojektować miejsce, które będzie ważną przestrzenią publiczną miasta, służącą lokalnej społeczności. Koncepcje powinny prezentować rozwiązania realne, możliwe do wykonania.

Wszystkie wytyczne dotyczące prac znajdują się w regulaminie konkursu.

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł dla zdobywcy drugiego miejsca i 1 tys. zł za trzecie miejsce. Przyznane mogą też być dwa wyróżnienia – 500 zł. Nagrody finansowane są ze środków Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Prace należy składać 23 lutego 2018 r., w godz. 9-14 w siedzibie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (budynek A, Al. Marcinkowskiego 29, sala nr 102).

Nad konkursem patronat objął Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak oraz JM Rektor UAP prof. dr hab. Wojciech Hora, prof. zw. UAP.

Załącznik nr 3 do Regulaminu Konkursu

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu