„Film animowany, to nie bajka?”
Miesiąc luty w Galerii Magiel  to miesiąc poznańskiej animacji.

Już 3-ciego lutego o godz.11:00 w Centrum Kultury w Wielichowie w ramach ferii zimowych – będzie można obejrzeć pokaz wybranych filmów animowanych studentów Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na pokaz zapraszamy serdecznie dzieci oraz młodzież gimnazjalną. Zaprezentowane zostaną krótkometrażowe filmy animowane zrealizowane tak w technice klasycznego rysunku animowanego, soli, fotografii poklatkowej, animacji komputerowej.

Magiel pojedzie również z indywidualnym pokazem do wsi Reńsko, gdzie na sali wiejskiej zaświecą animacje. Odwiedzi Bibliotekę Publiczną w Kamieńcu by min.: gimnazjalistą zaprezentować Dyplomy Animacji UAP 2014 roku.

W ramach spotkań kuratorskich MAGLA, odbędą się również krótkie pokazy filmów animowanych i warsztaty przybliżające „powstawanie ruchu” w  procesie tworzenia animacji bezpośrednio  w Przedszkolu Świat Bajek w Wielichowie, jak też w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół Polskich Noblistów w Wielichowie.

Przypominamy pierwsza projekcja wraz z komentarzem odbędzie się w dniu 03.02.2017 o godzinie 11:00 w Centrum Kultury w Wielichowie . Prowadzący – kurator galerii Magiel w Wielichowie – Dawid Szafrański.

Harmonogram spotkań i projekcji.

tytuł: „FILM ANIMOWANY TO NIE BAJKA ?” – /filmy animowane dla dzieci i młodzieży/

data,  godzina: 03.02.2017 (piątek), godz. 11:00

miejsce: Centrum Kultury w Wielichowie

czas wydarzenia: 1 godz.