OTWARTE WYKŁADY UNIWERSYTECKIE

Zapraszamy na spotkanie z prof. Grzegorzem Dziamskim, teoretykiem i filozofem kultury, który jako jeden z pierwszych wprowadził na polskim gruncie postmodernistyczną refleksję nad sztuką. Wykład Historia sztuki współczesnej i strategie artysty odbędzie się w środę 11 stycznia o godz. 18.00 w Atrium (budynek B UAP).

Prof. dr hab. Grzegorz Dziamski – kierownik Zakładu Badań nad Kulturą Artystyczną w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. W szczególnym kręgu zainteresowań pozostają: kultura ponowoczesna, teoria i praktyka postmodernizmu, awangarda, sztuka Europy Środkowej, globalizacja sztuki. Autor m. in: “Art in the Postmodern Era. From a Central European Perspective”, LIT Verlag, Berlin – Zurych 2013, „Przełom konceptualny i jego wpływ na praktykę i teorię sztuki”, Wyd. UAM, Poznań 2010,„Sztuka po końcu sztuki. Sztuka początku XXI wieku”, Galeria Arsenał, Poznań 2009.
Pomysłodawcą Otwartych Wykładów Uniwersyteckich jest prof. Stefan Ficner.

• Autor: Dariusz Hauzer
  • Opublikowano: 05.01.2017, 11:01