Przejdź do treści

VII Pracownia Grafiki – Komiks i Powieść Graficzna

budynek B, s. 401

kierownik: dr hab. Maksymilian Skorwider, prof. UAP, maksymilian.skorwider@uap.edu.pl

Przedmiot zajmuje się wprowadzeniem w tematykę powieści graficznej. Podstawowym założeniem jest stworzenie autorskiej formy publikacji. Program skupia się na indywidualnych lub kolektywnych działaniach studenckich oraz współpracy przy projektach z autorami scenariuszy. Podejmowane są zadania zbudowania formy graficznej, a także tworzenia fabuły czy narracji. Efektem realizowanego programu są powieści graficzne – komiksy, będące eksperymentem z formą i treścią, wielokrotnie wykraczające poza przyjęty schemat. Aktywnie wspieramy Poznański Festiwal Komiksu i współpracujemy z Czytelnią Komiksów i Gazet Nova przy Bibliotece Uniwersyteckiej UAM.

W pracowni powstają różnorodne wydawnictwa (książki, ziny, formy przestrzenne, jak i krótkie narracje graficzne). Prace realizowane są przy użyciu różnych technik drukarskich, a także w formie cyfrowych e-booków czy realizacji video.

Zdobyte umiejętności pozwolą na swobodne poruszanie się we współczesnych zagadnieniach sztuki. Po ukończeniu studiów absolwent może podjąć samodzielną pracę w zakresie autorskiej publikacji. Zajęcia pozwalają na podjęcie współpracy z wydawnictwami, jak i pracy w agencji reklamowej, na planach filmowych czy w studiach animacji lub produkcji gier komputerowych – np. przy tworzeniu storyboardów.

Karta pracowni

KARTA PRACOWNI – GA – 7-Pracownia Grafiki

Prace studentów

  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 12.04.2022, 09:17
  • Ostatnia edycja: 09.01.2023, 12:28