Studia realizują program kształcenia odpowiadający studiom w trybie stacjonarnym. Grafika artystyczna jest rozszerzoną dziedziną, która łączy w sobie zagadnienia związane ze sztuką, najnowocześniejszymi mediami i rzemiosłem artystycznym. Studiowanie grafiki artystycznej obejmuje zarówno poznanie wszelkich form druku (m.in. offsetu, druku cyfrowego) włącznie z klasycznymi technikami graficznymi (m.in. drzeworyt, linoryt, litografia, techniki metalowe, serigrafia), a także zaznajomienie się z działania wykorzystującymi współczesne nośniki informacyjne (m.in. takie jak prasa, książki, internet, telewizja). Celem studiowania jest zdobycie umiejętności opartych na komunikacji wizualnej – przyjętych i powszechnie zrozumiałe treści wizualnych – do tworzenia nowych form wypowiedzi twórczej. W ramach zajęć studenci zapoznają się z współczesnym oraz klasycznym warsztatem graficznym, wzbogaconym o zajęcia z introligatorstwa, komiksu, przygotowania do druku, poligrafii i grafiki komputerowej. Pozwala to na zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych do tworzenia kreatywnych realizacji graficznych. Cykl studiów wieńczy obrona pracy dyplomowej w jednej z 5 wybranych pracowni oraz uzyskanie tytułu licencjata lub magistra.
Program studiów niestacjonarnych bazuje na programie studiów stacjonarnych prowadzonych przez Wydział Grafiki Artystycznej i dostosowany został do nauczania dwustopniowego.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę dydaktyczną, aktywnie działających artystów i projektantów – laureatów prestiżowych nagród.
Zajęcia: sobota, niedziela (12 zjazdów w semestrze)
Semestry: zimowy (październik-styczeń), letni (luty-maj)
Czas trwania:
– I stopień 3 lata (6 semestrów),
– II stopień 2 lata (4 semestry)
Opłaty na rok akademicki 2024/25: I i II stopień 9800 zł/rok, płatne w 8 ratach (→ więcej informacji)
Dziekanat Wydziału Grafiki Artystycznej – studia niestacjonarne
pok. 404, Budynek C – Pl. Wielkopolski 9