Przejdź do treści

RYSUNEK

11-25.07.2023

Galeria Szewska 16

UCZESTNICY/UCZESTNICZKI WYSTAWY: Anna Kruger, Alicja Dzwoniarska, Anna Kortus, Barbara Geppert, Beata Witkowska, Barbara Kęszycka, Elżbieta Maciak, Grażyna Marciniak, Halina Kacban, Jadwiga Kurkiewicz, Jadwiga Kurkiewicz-Laskowska, Krystyna Skopiec, Roma Cieślak, Magdalena Włodarczyk, Magdalena Brzezińska, Marlena Paech, Małgorzata Suwińska, Natalia Olczak, Urszula Radecka, Wiesława Żuszma.

Wystawa jest prezentacją prac powstałych podczas kursu sekcji: rysunek, prowadzonego na Uniwersytecie Artystycznym Trzeciego Wieku w Poznaniu. Głównym założeniem wystawy jest przedstawienie dokonań Seniorek i Seniorów, którzy w roku akademicki 2022/2023 uczęszczali na zajęcia plastyczne, podczas których nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu tradycyjnego, jak i eksperymentalnego rysunku, bazując oraz zapoznając się z różnymi technikami oraz stylami. W ramach zajęć Uczestnicy i Uczestniczki realizowali program oparty na pracy z różnymi technikami takimi jak: ołówek, węgiel, piórko i tusz, pastele, kolaż. Tematyka wykonywanych realizacji plastycznych była szeroka i wielowątkowa, obejmowała prace studyjne – rysunki z natury, jak i własne kompozycje. Zajęcia z rysunku były także momentem rozpatrywania zagadnień związanych z kompozycją, walorem, światłocieniem, linią, barwą, perspektywą i kontrastem. 

Ekspozycja jest ukoronowaniem oraz podsumowaniem zmagań manualnych i intelektualnych Osób uczestniczących w spotkaniach, a zarazem daje możliwość przedstawienie dokonań szerszej publiczności. Jest także doskonałym momentem na spotkanie, wymianę myśli i ukazanie, iż w każdym wieku można aktywnie oraz twórczo prowadzić swoje życie.

Sekcja RYSUNEK w roku akademickim 2022/2023 była prowadzona przez Wykładowców: Martę Węglińską oraz Natalię Czarcińską.

Kuratorka wystawy: Magdalena Kleszyńska

Zdjęcia: Jadwiga Subczyńska, Magdalena Kleszyńska

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 11.09.2023, 16:37
  • Ostatnia edycja: 11.09.2023, 16:40