Przejdź do treści

Zapraszamy Państwa do udziału w zajęciach realizowanych przy współpracy Muzeum Rolnictwa w Szreniawie z Uniwersytetem Artystycznym Trzeciego Wieku w Poznaniu.

Informacje ogólne:
Termin: 17.10.2019
Ilość osób: max. 20
Wyjazd: godz. 9:30 spod Muzeum Narodowego w PoznaniuPowrót: ok. godz. 13:30

Zapisy:
– telefonicznie: 61 853 00 18 w. 119
– wysyłając wiadomość e-mail: uatw@uap.edu.pl

Udział w zajęciach jest bezpłatny 

Tematyka zajęć:

  1. Dawnych wspomnień czar. Wspólne zwiedzanie i omawianie wyposażenia wnętrz zaaranżowanych w stylu lat 50-60- 70 w Gorzelni.
  2. W XIX i XX – wiecznym dworze. Podczas spotkania opowiemy o życiu wielkopolskichziemian, ich zwyczajach, rytuałach, pracy, nauce (przewidziane współprowadzenie zajęć i dyskusja).

Wyjazd do Muzeum Narodowego w Szreniawie organizowany przy współpracy Uniwersytetu Artystycznego Trzeciego Wieku z Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie.

Termin: 27.08.2019

Czerwone korale – sztuka tworzenia biżuterii – warsztaty międzypokoleniowe. Podczas zajęć będzie można zapoznać się z wybranymi ślubnymi strojami ludowymi oraz noszonymi wraz z nimi ozdobami i biżuterią. Widz będzie mógł zobaczyć, co kryje skrzynia wianna panny na wydaniu. Uczestnicy dowiedzą się też, jakie ozdoby noszono w poszczególnych regionach Polski i samodzielnie – babcia lub dziadek z wnukami – wykonają wybrane ozdoby.

Praktycznie i elegancko. Odzież i bielizna okresu międzywojennego. Celem spotkania jest przedstawienie widzowi jak zmieniał się ideał kobiecej urody i w jaki sposób ubiór dzienny i stroje nocne odzwierciedlały przemiany obyczajowe i społeczne w okresie międzywojnia. W sypialni pałacowej zaprezentujemy m.in. damskie i męskie pantalony, koszule nocne, sukienki, dodatki. Omówimy na przykładach różnice między modą lat 20-tych i 3-tych oraz wynalazki, które zrewolucjonizowały krawiectwo (przewidziana dyskusja przy poczęstunku).

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Jacka Podgórskiego. 

  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 02.09.2019, 09:37
  • Ostatnia edycja: 06.02.2020, 09:00