Przejdź do treści

prof. dr hab. Piotr Szwiec

I zastępca Rektora, Prorektor ds. studenckich

– 2022 r. 

Realizacja projektu wyposażenia budynku kasy w Arboretum w Bolestraszycach. 

Autorski projekt zakładający realizację całego, jednostkowego i unikatowego wyposażenia wnętrza (projekt indywidualny). 

07 - 13.02.2022 r. 

Udział w wystawie międzynarodowej, zbiorowej: Interpretacje przestrzeni 2022 towarzyszącej XVI Międzynarodowemu Seminarium Naukowemu „Natura–Kultura” w Arboretum w Bolestraszycach. Praca: Projekt wyposażenia budynku kasy, rysunki odręczne i szkice projektu zrealizowanego w Arboretum w Bolestraszycach. 

Kuratorka: profesora Dorota Sak

– 30.07.2022 r. 

Udział w zbiorowej wystawie poplenerowej, która była podsumowaniem XIX Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Wiklina w Arboretum w Bolestraszycach. 

Instalacja na terenie ogrodów pokazowych: Stos pandemiczny 

Kurator pleneru i wystawy: doktor habilitowany Narcyz PióreckiStos pandemiczny, to refleksja nad czasem pandemii, nad zagrożeniem wymieraniem oraz nad głęboko kulturowo zakorzenionym strachem przed nieznanym złem. Formy są inspirowane mongolskimi kopcami „owo”, w przewrotny sposób za czasów najazdów Tamerlana, sypanymi z ludzkich czaszek. Powstał projekt, który ma silnie oddziaływać na widza poprzez użycie odlewów czaszek i umieszczenie stosu w idyllicznym krajobrazie ogrodu bolestraszyckiego.

– 06.08.2022 r. 

Realizacja instalacji w przestrzeni publicznej – udział w Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej IN GARDEN w Lublinie. Tytuł: Elektryczna Łąka 2 

Kurator festiwalu i wystawy: magister Wojciech Januszczyk 

Instalacja ta przywraca wiarę w przyrodę, ten ogródek to proekologiczna instalacja zwracająca uwagę na problem przemysłowych śmieci. Szklane kwiaty wśród traw, dominujące wyniosłe formy, to przekształcone i przewrotnie użyte elementy starych instalacji elektrycznych. Dzisiaj kwiaty szklane załamujące światło słoneczne, a kiedyś przemysłowe izolatory elektryczne.

– 10.2022 r. - 2023 r. 

Udział w zagranicznej, międzynarodowej wystawie: Kolekcja Arboretum w Bolestraszycach w Galerii Sztuki należącej do zespołu pałacowo-parkowego w Zatroczu w Litwie. 

Kurator: doktor habilitowany Narcyz Piórecki

Organizator: Trocki Park Historyczno-Narodowy. 

Wielkoformatowa tkanina artystyczna wykonana z lnu: Moja Natura – prezentująca własną wizję Natury jako Przyrody i Mojej Natury jako terapeutycznego działania pracy tkacza. 

– 22.10.2022 r.

Udział w wystawie poplenerowej artystów i studentów, podsumowującej Międzynarodowy Plener i Warsztaty Mistrzowskie dla studentów z kierunków Sztuk Wizualnych; Materia, Czas, Przestrzeń. 

Performens i instalacja „Ignis fatuus”, zakładająca przywrócenie przyrodzie destruktów energetycznych i wykonanie z nich płonących lampionów, duchów, ogni bagiennych. 

Aktorka występująca: Marta Pohrebny 

Kurator pleneru i wystawy: profesor Marek Sak

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 24.04.2023, 15:00
  • Ostatnia edycja: 27.03.2024, 13:36