Przejdź do treści

dr Agata Nowak, ad

kontakt: agata.nowak@uap.edu.pl

www.agataportfolio.carbonmade.com

W 2021 roku uzyskała tytuł doktora sztuki przedstawiając rozprawę doktorską „Malarstwo jako symboliczne laboratorium światła, kształtu i koloru”. Wcześniej ukończyła dwa kierunki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu: malarstwo w 2010 roku (dyplom pod kierunkiem prof. Józefa Walczaka) oraz grafikę warsztatową w 2008 (dyplom pod kierunkiem prof. Andrzeja Bobrowskiego). W trakcie studiów ukończyła także Studium Pedagogiczne na Wydziale Edukacji Artystycznej. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu (obecnie Liceum Plastyczne).

Od 2012 roku pracuje na macierzystej uczelni, aktualnie na stanowisku adiunkta w XV Pracowni Rysunku na prowadzonej przez prof. Grzegorza Keczmerskiego, na Wydziale Malarstwa i Rysunku.

Najczęściej tworzy prace w technikach malarskich, ale także rysunkowych i graficznych. Prezentowała prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. na Targach Sztuki Chitrasanthe w Bangalore w Indiach w 2021 roku, na V Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego Jesienne Konfrontacje, organizowanym przez BWA w Rzeszowie w 2019 roku, na 6. Międzynarodowym Biennale Obrazu QUADRO ART w Galerii Willa w Łodzi w 2018 roku, na Premio Acqui 11th International Biennial of Engraving Premio Acqui we Włoszech czy na 16th International Biennial of Engraving w Sarcelles we Francji w 2013 roku. W Polsce prezentowała prace na kilku wystawach indywidualnych, m.in. w 2022 roku w Galerii Sztuki w Mosinie, w 2021 roku w ODA w Piotrkowie Trybunalskim (Pomiędzy abstrakcją a iluzją), w Galerii Szewska 16 w Poznaniu (Solve et coagula-malarstwo).

Wykładane przedmioty/prowadzone pracownie:

Adiunkt w XV Pracowni Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 04.03.2017, 21:51
  • Ostatnia edycja: 31.03.2023, 16:00