Przejdź do treści

mgr Kinga Ludek

kontakt:
kinga.ludek@uap.edu.pl

dyżury:
8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku

biogram:

Studia w latach 2005-2010 na Wydziale Architektury i Wzornictwa na ASP w Poznaniu. Dyplom II stopnia w zakresie projektowania ubioru, pod kierunkiem dr hab. Sławomiry Chorążyczewskej prof. nadzw. UAP w I Pracowni Projektowania Ubioru ( obecnie Pracownia Ubioru Unikatowego) oraz aneks z tkaniny artystycznej pod kierunkiem prof. zw. Andrzeja Banachowicza w II Pracowni Tkaniny Artystycznej. Od 2015 zatrudniona na stanowisku laborant w Pracowni Ubioru Unikatowego. W 2017 roku ukończenie Studium Pedagogicznego na Wydziale Edukacji Artystycznej UAP w zakresie przygotowania pedagogicznego. Od 2011 roku prowadzi autorską firmę projektową, zajmuje się tworzeniem projektów modowych. Współpraca z firmą Manufaktura Goplana Sp z o.o. w Kaliszu – wykonanie i wdrożenie projektów odzieży i biżuterii z uwzględnieniem identyfikacji wizualnej dla marki „Grześki”. Prowadziła warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży pt.: „Małe projektantki mody”. Prace prezentowane m.in. na:  II Biennale Tkaniny TKAN ART w Skierniewicach, Międzynarodowym Festiwalu Zdarzenia im. Józefa Szajny w Tczewie, Międzynarodowej Wystawie Designu w Poznaniu, Art & Fashion w Poznaniu; udział w konkursie IV edycji „Off Fashion” w Kielcach; udział w projekcie „Love Stories” prof. zw. Izabelli Gustowskiej podczas wydarzenia „Festiwal Urban Legend” w Poznaniu. Wybrane projekty z autorskiej kolekcji publikowane w amerykańskim magazynie „ELEGANT” w 2015 roku.

pole zainteresowań:
projektowanie ubioru, innowacyjne technologie związane z branżą odzieżowo-tekstylną, druk cyfrowy, projektowanie i wykonywanie tkanin artystycznych, z których powstają formy ubioru, fotografia mody

wykładane przedmioty/prowadzone pracownie:

Laborant w Pracowni Ubioru Unikatowego

ROZWIN

osiągnięcia:

  • wykonanie sesji zdjęciowej do publikacji pt.: „ ARTEFAKTY. Postawione na głowie” Sławomiry Chorążyczewskiej
  • udział w II Biennale Tkaniny TKAN ART w Skierniewicach
  • współpraca z firmą Manufaktura Goplana Sp z o.o. w Kaliszu, wykonanie i wdrożenie projektów odzieży i biżuterii z uwzględnieniem identyfikacji wizualnej dla marki „Grześki”
  • sesja zdjęciowa z udziałem wybranych projektów z autorskiej kolekcji w amerykańskim magazynie „ELEGANT”
  • udział w Międzynarodowym Festiwalu Zdarzenia im. Józefa Szajny w Tczewie
  • udział w Międzynarodowej Wystawie Designu w Poznaniu
  • udział w Art & Fashion w Poznaniu

działalność pozauczelniana, ciekawostki:

Od 2011 r. prowadzi firmę projektową, która zajmuję się tworzeniem autorskich projektów modowych. W 2017 roku ukończenie Studium Pedagogicznego na Wydziale Edukacji Artystycznej UAP w zakresie przygotowania pedagogicznego.

  • Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 18.01.2019, 20:29
  • Ostatnia edycja: 02.03.2023, 15:31