Przejdź do treści

Karolina Kubik

Córka Bogumiły, siostra Katarzyny, wnuczka Ireny i Czesławy, artystka wizualna performerka poetka (visual performance poet). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2010) oraz programu Performance and Performance Studies na wydziale School of Liberal Arts and Sciences, Pratt Institute w Nowym Jorku w ramach stypendium Komisji Fulbrighta (MFA, 2018). W latach 2010-2013 związana zawodowo z ASP w Poznaniu i Warszawie, w latach 2020/2022 z Akademią Sztuki w Szczecinie; obecnie doktorantka na macierzystej uczelni, gdzie od 2014 współtworzy III Pracownię Intermediów.

W latach 2018-2020 stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach przyznawanych na okres trzech lat stypendiów dla młodych naukowców zatrudnionych w jednostkach badawczych. Brała udział w projektach, wystawach grupowych i festiwalach performance art w Polsce i za granicą (m.in. Bratysławie, Belfaście, Berlinie, Edynburgu, Londynie, Lwowie, Kownie, Madison, Nowym Jorku, Skopje, Stambule, Jerozolimie/Tel-Awiwie, Tartu, Zagrzebiu).

Poprzez subiektywne odczuwanie historii zarówno w planie przeżyć indywidualnych, jak i zbiorowych, próbuje łączyć niewyrażalne z formami dialogicznymi oraz praktyką demokratyzowania sztuki. Analizuje oś pomiędzy ludzkim ciałem a geopolitycznością. Istotnym elementem jej działań jest wymiana podmiotowości z widzem oraz sytuacje żenujące w obrębie kontrkultury. Pochodzi z Zelowa w centralnej Polsce i Kropiwnicy w Polsce północno-wschodniej. Mieszka w Poznaniu.

Więcej: cargocollective.com/karolinakubik/welcome 

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 25.05.2023, 13:08
  • Ostatnia edycja: 25.05.2023, 13:08