Przejdź do treści

dr Magdalena Grenda, ad.

kontakt: magdalena.grenda@uap.edu.pl
strona internetowa: www.magdalenagrenda.pl

Adiunkt na Wydziale Architektury i Wzornictwa, absolwentka Kierunku Architektura Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zatrudniona na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu od 2009 r., prowadziła szereg programów edukacyjnych dla studentów kierunków projektowych na Wydziale Architektury i Wzornictwa, obecnie jest kierownikiem I Pracowni Projektowania Produktu oraz Laboratorium Przekazu Projektowego. Jest koordynatorem studiów w języku angielskim Study in English na UAP dla wydziałów projektowych (programy: Design, Grafika, Architektura Wnętrz). Realizowała projekty badawcze oraz – współfinansowane ze środków Unii Europejskiej – projekty wdrożeniowe z obszaru wzornictwa, łączące aktywność naukową ze środowiskiem gospodarczym.

Od ponad dekady zajmuje się zawodowo projektowaniem architektury wnętrz, mebli, wystaw oraz przeprowadzaniem procesów projektowych, opracowywaniem projektów produktów użytkowych oraz ich szczegółowych dokumentacji wykonawczych. Należy do elitarnego Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych SPFP. Ma także doświadczenie w projektowaniu i realizacji wystaw na międzynarodowych imprezach targowych, wielokrotnie projektowała ekspozycje dla wielu firm na targach zagranicznych i krajowych.  Zajmuje się także projektowaniem użytkowych tkanin przestrzennych.

W 2016 uzyskała stopień doktora sztuk plastycznych za rozprawę na temat metod, narzędzi i najnowszych technologii w konstruowaniu tkanin, za którą dostała wyróżnienie i nominację do Nagrody Prezesa Rady Ministrów oraz honorowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie tkaniny Valcellina Award 2017 we Włoszech.

Pole zainteresowań:

Projektowanie produktu, tkanin, mebli oraz wnętrz.

Wykładane przedmioty:

Prowadzi zajęcia z zakresu Wzornictwa ⎯ Studia I stopnia: Projektowanie STRUKTURY – Moduł I, Moduł II, Moduł III, Moduł IV; Projektowanie – program uzupełniający (dla innych kierunków projektowych), Wybrana pracownia artystyczna lub projektowa – dla pozostałych kierunków ⎯ Studia II stopnia: Projektowanie – temat badawczy (kierunek: Wzornictwo); Projektowanie – program wspomagający – dla innych kierunków projektowych; Wybrana pracownia artystyczna lub projektowa – dla pozostałych kierunków.

ROZWIN

Wystawy:

  • 2019 – WDROŻENIOWO I STUDYJNIE – Galeria Design UAP
  • 2017 – PREMIO VALCELLINA AWARD, International Contemporary Textile Fiber Art Exhibition – Maniago, Włochy
  • 2017 – I BIENNALE TKANINY ARTYSTYCZNEJ W POZNANIU
  • 2017 – PIN IT! wystawa SPFP podczas Arena Design
  • 2011 – KOŁO 2011, Wystawa poplenerowa VII Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Ceramicznego w Kol
  • 2011 – ART, FASHION & DESIGN, WSG Bydgoszcz
  • 2011 – 10 JAAR E.M. GALERIE, wystawa zbiorowa w E.M. Galerie, Drachten, Holandia

ROZWIN

Prowadzone projekty badawczo-rozwojowe

  • 2019 – do chwili obecnej – Inteligentne struktury przestrzenne wzbogacone o najnowszą technologię oświetlenia LED (Projekt badawczy finansowany ze środków na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego w 2019 roku);
  • 2019 – do chwili obecnej – projekt badawczo-rozwojowy polegający na opracowaniu nowego produktu wzorniczego w ramach projektu pt. „Eugenius haptic-design” dla firmy EUGENIUS sp. z o.o. (w zespole z dr Karoliną Tylką Tomczyk i mgr Małgorzatą Paruch-Piotrowską);
  • 2019 – do chwili obecnej – projekt w ramach “Bonów na innowacje dla MŚP” polegający na opracowaniu nowego produktu wzorniczego linii mebli biurowych o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej dla firmy PAKIET Zbigniew Wechterowicz i Paweł Berek s.c (w zespole z dr hab. Mateuszem Wróblewskim, dr hab. Michałem Filipiakiem i mgr Justyną Burkiewicz);
  • 2016 – 2018 – Konstrukcje tkane, tkaniny konstruowane. Opracowanie mechanicznego urządzenia tkackiego do wykonywania tkanin przestrzennych (Projekt badawczy służący rozwojowi młodych naukowców, finansowany z dotacji przyznanej przez MNiSW przyznanej Wydziałowi Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na 2016 rok).

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 28.11.2019, 04:03
  • Ostatnia edycja: 21.02.2023, 13:13