Przejdź do treści

SZTUKA – JAK TO SIĘ ROBI?
WARSZTATY LETNIE UNIWERSYTETU ARTYSTYCZNEGO W POZNANIU

CENTRUM AKTYWNOŚCI ARTYSTYCZNEJ UAP w sezonie letnim oferuje warsztaty dla dzieci i młodzieży!

Zajęcia będą odbywać się codziennie od 17.07 do 28.07.2017 roku. Każdego dnia zainteresowani będą mogli poznać inną odsłonę sztuki. Warsztaty proponowane dla dwóch grup wiekowych: 7-12 lat i 13 -17 lat, będą prowadzone przez pracowników i studentów uczelni, tak więc młodzi uczestnicy spotkają się z profesjonalistami w swoich dziedzinach. Jesteśmy przekonani, że dzięki uruchomieniu wyobraźni i kreatywnej mocy twórczej powstanie wiele fascynujących dzieł!

PLAN ZAJĘĆ:

17.07/24.07. 2017 RYSUNEK I MALARSTWO
„Człowiek przyszłości – planety wyobraźni”
W trakcie warsztatów, poprzez aktywną zabawę, wraz z artystami będziemy mieli okazję doświadczyć indywidualnej pracy z modelem w profesjonalnej pracowni, a także do wspólnego budowania rysunkowego olbrzyma i fantastycznej planety. Dzięki przygodzie i podróży w przestrzenny świat marzeń i fantazji, poznamy nie tylko to, czym jest rysunek, ale jak potrafi przenikać pozostałe obszary sztuki – malarstwo i działania przestrzenne.

18.07/25.07. 2017 CERAMIKA
– „Skąd się biorą skarby?”
– „Ceramika użytkowa – stwórz niepowtarzalny kształt!”
Wypalona glina – ceramika jest czasoodporna. Może przetrwać tysiące lat. Dzięki temu ślady dawnych kultur poznajemy głównie dzięki ceramicznym pozostałościom. Te pozostałości to najczęściej zwyczajne naczynia, czasem jakieś figurki, zabawki. Po tysiącach lat wykopane przez archeologów stają się skarbami, trafiają do muzeów. Ceramika, którą tworzymy dziś, być może też przetrwa wieki, stanie się skarbem, w którym zachowa się chwila naszej wspólnej zabawy. Warsztaty będą polegać na lepieniu w glinie „skarbów”. Prace powstałe podczas zajęć zostaną oddane uczestnikom po wyschnięciu i wypaleniu. Zajęciom towarzyszyć będą anegdoty związane z ceramiką, zabawa z formą, tworzenie własnych form.

19.07/26.07. 2017 ARCHITEKTURA
– „Funkcjonalne papierki” – warsztaty projektowe polegające na uprzestrzennianiu i nadawaniu nowej funkcji dobrze znanemu materiałowi – kartce A4. Działania mające na celu stymulacje zmysłu dotyku i zwrócenie uwagi na strukturę wewnętrzną otaczających nas materiałów.
– „Chrupkowe struktury” – czy z chrupków kukurydzianych można wybudować strukturę, która jest w stanie zmieścić człowieka? Omówienie podstawowej geometrii i zasad konstrukcyjnych oraz wykorzystanie ich w praktyce.
– „Wzrokowe zabawy” – Dlaczego widzimy głębię? Jak oszukać oko? Podczas warsztatów poznamy teoretyczne zasady perspektywy i przełożymy je na praktykę tworząc bardzo głębokie rysunki.
– „Architektura – duże klocki” – warsztaty omawiające podstawowe zagadnienia struktur przestrzennych i zagadnienie modułu oraz przełożenie tej wiedzy na praktykę polegającą na stworzeniu autorskiej instalacji przestrzennej.

20.07/27.07. 2017 EDUKACJA ARTYSTYCZNA
„Kolory dnia i nocy”
Do kolorów podejdziemy w duchu malarstwa Kandinsky’ego i jego muzycznej teorii barw. Każdy kolor ma swoją osobowość i swoją muzykę wewnętrzną, dlatego malowane przed Kandinskiego abstrakcje można nazwać muzycznymi. Uczestnicy postarają się dostrzec muzykę każdej pory dnia i oddać ją za pomocą kompozycji barwnej, która następnie w połączeniu ze wszystkimi kompozycjami zamieni się partyturę. Pomoże im ona w przedstawieniu tych dźwięków za pomocą własnych głosów oraz podanych materiałów.

21.07/28.07. 2017 GRAFIKA
„Czarno na białym”
Jak powstawały ilustracje, kiedy nie istniały drukarki? Na warsztatach dzieci i młodzież zgłębią tajniki druku wypukłego, stworzą matrycę i wykonają odbitki na tradycyjnej prasie drukarskiej.
Czas trwania zajęć:
7-12 lat: 10:00 – 12:30
13 -17 lat: 13:00 – 15:30

OPŁATA: 30 zł/2,5 godz.
Możliwość wykupienia karnetu na tydzień: 120 zł. Liczba miejsc ograniczona.
ZAPISY:
caa.biuro@uap.edu.pl
tel. 61 8530018, w. 109
tel.kom. 519 837 269

  • Autor: Aleksandra Gaj
  • Opublikowano: 20.06.2017, 12:26
  • Ostatnia edycja: 04.07.2018, 16:50