Przejdź do treści

Dostępność informacyjno-komunikacyjna na UAP

Uczelnia oprócz dostępu do budynku i jego wnętrza skupia się także na wprowadzeniu udogodnień na stronie internetowej

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami następujące środki wspomagające komunikację:

  • kontakt telefoniczny (stacjonarny w godzinach pracy uczelni, komórkowy),
  • kontakt korespondencyjny (pocztą tradycyjną, e-mailową),
  • przesyłanie wiadomości tekstowych, w tym wiadomości SMS, MMS, poprzez komunikatory internetowe,
  • połączenie wideo przez Internet poprzez komunikatory internetowe,
  • przesyłanie faksów,
  • korzystanie z specjalistycznego sprzętu komputerowego znajdującego się w budynkach B (w kawiarni przy Atrium, w salach B/211, B/212) i C (w bibliotece). 

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu posiada urządzenia do obsługi osób słabosłyszących, tj. pętle indukcyjne zamontowane w niżej wymienionych lokalizacjach:

Budynek A (Al. Marcinkowskiego 29):

  • portiernia na parterze
  • Rektorat, II piętro

Budynek B (ul. 23 lutego 20):

  • portiernia na parterze

Budynek C (Plac Wielkopolski 9):

  • portiernia na parterze
  • Biuro ds. osób z niepełnosprawnością, pokój 305

Dodatkowo, w budynku C został zamontowany plan tyflograficzny (po lewej stronie od wejścia głównego przy portierni) oraz znacznik głosowy z zastosowaniem dla tego planu (od zewnętrznej stronie nad wejściem głównym).


Biuro ds. osób z niepełnosprawnością

Biuro znajduje się w budynku C, piętro III, pokój 305

Kontakt z biurem ds. OzN jest możliwy za pomocą:

osoba kontaktowa Artur Adamczak (Pełnomocnik Rektora UAP ds. Osób z Niepełnosprawnością)

adresu e-mailowego pelnomocnik.ozn@uap.edu.pl

osoba kontaktowa Joanna Bedekier (Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością)

adresu e-mailowego bon@uap.edu.pl

numer telefonu +48 519 852 621

Biuro ds. osób z niepełnosprawnością — UAP Poznań


Najważniejsze informacje o Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu – tekst łatwy do czytania ETR

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu to szkoła wyższa. Studentami są przyszli filmowcy, fotografowie, operatorzy kamer, architekci, projektanci, graficy, kuratorzy, malarze, rzeźbiarze, scenografowie, wzornicy, artyści. Pracownicy dydaktyczni prowadzą, oprócz zajęć ze studentami, także badania naukowe. Wszystkie zrealizowane projekty naukowe są publikowane na stronie internetowej UAP w części “Osiągnięcia”.

Dojazd do uczelni jest możliwy z wykorzystaniem komunikacji miejskiej, autobusu lub tramwaju, a także samochodu. Najbliższy przystanek tramwajowy nazywa się “Plac Wielkopolski”, natomiast autobusowy nazywa się “Solna”. Śródmiejskie miejsca parkingowe znajdują się w odległości nie przekraczającej 50 m od wejścia głównego do każdego z budynków.

Budynek główny znajduje się pod adresem:

Al. Marcinkowskiego 29
61-745 Poznań

Kontakt z uczelnią jest możliwy za pomocą:

numeru telefonu +48 61 855 25 21
numeru faksu +48 61 852 80 91
adresu e-mailowego office@uap.edu.pl
numeru skrytki pocztowej 191

Najważniejsze informacje o Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu – tekst odczytywalny maszynowo

Poniżej można pobrać elektroniczny plik zawierający tekst odczytywalny maszynowo.

Tekst odczytywalny maszynowo


Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej można składać do Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Kto może składać wniosek? Osoba ze szczególnymi potrzebami oraz przedstawiciel ustawowy osoby ze szczególnymi potrzebami.

Co może zawierać złożony wniosek? Poinformowanie o braku dostępności, złożenie wniosku o zapewnienie dostępności, złożenie skargi na brak zapewnienia dostępności.

Co powinien zawierać wniosek? Dane kontaktowe wnioskodawcy, wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym, wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą, wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Gdzie wysłać wniosek? Wypełniony wniosek można wysłać na adres uczelni do siedziby głównej lub wysłać drogą mailową na adres: office@uap.edu.pl

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt dzwoniąc na numer telefonu +48 571 278 416 lub drogą mailową pod adresem piotr.grzywacz@uap.edu.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Realizacja wniosku nastąpi nie później niż w terminie 14 dni od daty jego złożenia. Jeśli zapewnienie dostępności nie jest możliwe w terminie 14 dni od daty złożenia wniosku, to Uniwersytet Artystyczny niezwłocznie kontaktuje się z wnioskodawcą oraz ustala następną datę realizacji, przy czym nie dłuższą niż 2 miesiące od daty złożenia wniosku. Podstawę prawną stanowi Ustawa z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Forma zgłoszenia ma charakter informacyjny.

Poniżej można pobrać elektroniczny plik zawierający wniosek o zapewnienie dostępności.

WNIOSEK O ZAPEWNIENIE DOSTĘPNOŚCI


Określone zasady zapewnienia oraz wdrażania dostępności są zgodne z Zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu nr 39/2022/2023 z dnia 26.01.2023 roku w sprawie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnością i powołania koordynatora ds. dostępności w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

ZARZĄDZENIE Nr 39/2022/2023 Rektora Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu z dnia 26.01.2023 roku

  • Autor: Michał Żerdzicki
  • Opublikowano: 10.04.2025, 08:30
  • Ostatnia edycja: 10.04.2025, 15:00