Ogłoszenie o otwartym naborze Partnerów w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu dofinansowanego w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działanie 03.01: Dostępność szkolnictwa wyższego, Priorytet 3: Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami.
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (zwany dalej także Uczelnią) ogłasza otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych, w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu dofinansowanego w ramach naboru: ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działanie 03.01: Dostępność szkolnictwa wyższego, Priorytet 3: Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami (numer naboru: FERS.03.01-IP.08-001/23).
Nabór partnerów prowadzony jest na podstawie art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz.U. poz. 1079 z późn. zm.).
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zamierza realizować projekt polegający na upowszechnianiu i popularyzowaniu idei dostępności w obszarze desingu w otoczeniu społeczno -gospodarczym. W toku prowadzonych przygotowawczych prac koncepcyjnych uznano, że zaangażowanie w projekt podmiotów spoza środowiska szkół wyższych, posiadających wiedzę, doświadczenie oraz know-howdotyczące wdrażania podobnych przedsięwzięć, pozwoli na pełniejsze odniesienie się do promowania kwestii dostępności.
Rolą partnerów będzie zaangażowanie się w proces realizacji projektu na każdym jego etapie: opracowania założeń projektu, przygotowania wniosku aplikacyjnego oraz samej jego realizacji.
Partnerstwo ma na celu wzbogacenie planowanego do realizacji projektu o wartość dodaną, zwłaszcza w kontekście doświadczeń, których nie posiada Uczelnia.
Okres realizacji projektu: 36 miesięcy, Uczelnia planuje rozpoczęcie projektu we wrześniu 2025 r.
Szacowany budżet projektu 5 000 000,00 PLN.
Celem głównym projektu będzie rozwijanie i propagowanie wiedzy o dostępności, w tym projektowania uniwersalnego, przez utworzone w ramach projektu Centrum Wiedzy o Dostępności oraz współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania w kolejnym kroku innowacyjnych produktów i usług zaspokajających potrzeby o charakterze powszechnym w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego (zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawą z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze).
W ramach projektu Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zamierza realizować działania zgodnie z opublikowaną dokumentacją konkursową NCBiR, tj.:
Działania przewidziane w projekcie będą realizowane przez utworzone w ramach projektu Centrum Wiedzy o Dostępności we współpracy z istniejącym na uczelni Biurem do spraw osób z niepełnosprawnościami.
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oczekuje, że działalność podmiotów zgłaszających akces do zostania Partnerami projektu jest zgodna z celami projektu oraz samego partnerstwa zgodnie z opublikowaną dokumentacją konkursową NCBiR.
W celu wspólnej realizacji projektu Partnerzy deklarują gotowość wniesienia wkładu w jego realizację w szczególności w formie dotychczas nabytego doświadczenia w pracy na rzecz dostępności, wiedzy, zasobów organizacyjnych, technicznych, finansowych, osobowych. Jednocześnie udział Partnerów w projekcie nie może się ograniczać jedynie do wniesienia określonych powyżej zasobów, ale mieć on charakter czynny, aktywnie wspierający wdrażanie poszczególnych działań przewidzianych do realizacji.
Partnerzy muszą posiadać doświadczenie we współpracy z uczelniami wyższymi, polegające na wspólnym wdrażaniu rozwiązań (np. cyfrowych, edukacyjnych) pozwalających na zwiększaniu kompetencji oraz możliwości rozwojowych uczelni.
Partnerzy będą odpowiedzialni za realizację uprzednio uzgodnionych i wskazanych we wniosku o dofinansowanie zadań. Odpowiedzialność Lidera – Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu za cały projekt nie wyłącza odpowiedzialności Partnerów za należytą i rzetelną realizację powierzonych im zadań. Dokładny podział zadań między Lidera a Partnerów zostanie doprecyzowany w toku prac nad stworzeniem wniosku aplikacyjnego.
Lider projektu – Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu poszukuje Partnerów według poniżej przedstawionej specyfikacji:
Partner 1:
Podmiot spoza sektora publicznego posiadający praktyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji działań w obszarze dostępności cyfrowej (m.in. audyty WCAG), usług informacyjnych oraz doradczych w obszarze projektowania.
Partner 2:
Podmiot spoza sektora publicznego posiadający praktyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań w obszarze edukacji cyfrowej za pomocą projektowania uniwersalnego.
Wybór Partnerów zostanie dokonany w oparciu o złożone dokumenty oraz poniższe kryteria:
Kryteria wspólne:
Kryteria wspólne mają charakter kryteriów dostępowych, co oznacza, że niespełnienie któregokolwiek z nich spowoduje odrzucenie aplikacji.
Kryteria specyficzne
Partner 1
Podmiot aplikujący posiada wiedzę i doświadczenie wynikające z prowadzenia działalności w obszarze projektowania rozwiązań cyfrowych i analiz UX/UI innowacyjnych produktów i usług zaspokajających potrzeby o charakterze powszechnym w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego, przy czym czas trwania prowadzonej w tym obszarze działalności wynosi:
do 3 lat – 1 pkt.
od 4 do 6 lat – 2 pkt.
od 7 do 9 lat – 3 pkt.
powyżej 10 lat – 4 pkt.
Podmiot aplikujący dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów, m.in. specjalistami ds. UX oraz specjalistami UI design, przy czym jeśli zespół będzie złożony:
od 4 do 7 specjalistów – 2 pkt.
od 8 do 11 specjalistów – 3 pkt.
do 14 specjalistów – 4 pkt.
powyżej 15 specjalistów – 5 pkt.
Podmiot aplikacyjny, uczestnicząc postępowaniu musi w odpowiedzi na ogłoszenie dołączyć – listę osób – specjalistów, wskazując jednoznacznie na kompetencje i doświadczenie zawodowe każdej osoby.
Podmiot aplikujący posiada doświadczenie we współpracy z uczelniami wyższymi, przy czym liczba uczelni, z którymi – na podstawie zawartych umów lub/i porozumień – współpracował w ciągu ostatnich 36 miesięcy wynosi:
do 2 uczelni – 1 pkt;
od 3 do 5 uczelni – 2 pkt;
6-10 uczelni – 3 pkt;
11 – 15 uczelni – 4 pkt
Kryteria specyficzne
Partner 2
Podmiot aplikujący posiada wiedzę i doświadczenie wynikające z prowadzenia działalności w obszarze projektowania i wdrażania rozwiązań edukacji cyfrowej (np. e-learning, VR-learning lub video-learning) dla osób dorosłych w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego, przy czym czas trwania prowadzonej w tym obszarze działalności wynosi:
do 5 lat – 1 pkt.
od 5 do 7 lat – 2 pkt.
od 7 do 9 lat – 4 pkt.
lat i więcej lat – 8 pkt.
Podmiot aplikujący dysponuje zespołem specjalistów w obszarze dostępności cyfrowej – specjalizacja edukacja cyfrowa (m.in. projektant edukacyjnych treści cyfrowych, metodyk, specjalista ds. WCAG itp.).
do 3 specjalistów – 1 pkt.
od 4 do 7 specjalistów – 2 pkt.
od 8 do 11 specjalistów – 3 pkt.
do 14 specjalistów – 4 pkt.
powyżej 15 specjalistów – 5 pkt.
Podmiot aplikacyjny, uczestnicząc postępowaniu musi w odpowiedzi na ogłoszenie dołączyć – listę osób – specjalistów, wskazując jednoznacznie na kompetencje i doświadczenie zawodowe każdej osoby.
Podmiot aplikujący posiada doświadczenie we współpracy z uczelniami wyższymi, przy czym liczba uczelni, z którymi – na podstawie zawartych umów lub/i porozumień – współpracował w ciągu ostatnich 36 miesięcy wynosi:
do 2 uczelni – 1 pkt;
od 3 do 5 uczelni – 2 pkt;
6-10 uczelni – 3 pkt;
11– 15 uczelni – 4 pkt
Oceny złożonych dokumentów w odpowiedzi na ogłoszenie oraz wyboru Partnerów dokona Komisja powołana przez Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczelnia zastrzega sobie prawo do wystąpienia do Podmiotów aplikujących o dodatkowe wyjaśnienia. Ocena złożonych zgłoszeń prowadzona będzie zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.), z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów.
Spośród nadesłanych ofert Komisja wybierze te, które spełniły wszystkie kryteria dostępowe i uzyskały największą liczbę punktów wśród kryteriów specyficznych. Uniwersytet zastrzega sobie prawo negocjacji z Podmiotami aplikującymi. Informacja o wyborze Partnerów zostanie upubliczniona na stronie internetowej Uczelni: https://uap.edu.pl/
Oferta Podmiotów aplikujących powinna zostać sporządzona w formie pisemnej w języku polskim, na Formularzu zgłoszeniowym stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia oraz podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentacji podpisem tradycyjnym lub podpisem elektronicznym/zaufanym.
W interesie Podmiotów aplikujących leży, aby w Formularzu zgłoszeniowym znalazły się wszystkie informacje wymagane przez Uczelnię. Ich brak może spowodować automatyczne odrzucenie oferty.
Oferta może zostać złożona w formie pisemnej (w zamkniętej kopercie z oznaczeniem: „Oferta partnerstwa – nabór FERS FERS.03.01-IP.08-001/23”, dostarczona na adres: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 29; 61–745 Poznań lub w formie elektronicznej (oferta z załącznikami z formacie .doc, .docx, .pdf,. jpg, .zip), przesłana na adres office@uap.edu.pl, z oznaczeniem w tytule wiadomości „Oferta partnerstwa – nabór FERS FERS.03.01-IP.08-001/23” oraz nazwą Podmiotu aplikującego.
Oferty należy złożyć do dnia 20 listopada 2024r., przy czym w przypadku ofert pisemnych o terminowości złożenia decyduje data wpływu oferty na Uczelnię. Oferty, które wpłyną po upływie powyższego terminu, na niewłaściwym formularzu, bez wszystkich wskazanych w ogłoszeniu dokumentów pozostaną bez rozpatrzenia.
Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
Wybranym Podmiotom aplikującym Uczelnia zaproponuje zawarcie porozumienia o współpracy. W sytuacji niewyrażenia zgody na zawarcie porozumienia na warunkach określonych przez Uczelnię przez wybranego partnera, ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo do wyboru partnera spośród pozostałych podmiotów, które złożyły oferty w niniejszym konkursie i uzyskały kolejne lokaty na liście rankingowej.
Podmioty aplikujące, które złożą odpowiedzi na ogłoszenie niezwłocznie zostaną powiadomione o wynikach konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej (adres wskazany do kontaktu). Informacja o wynikach konkursu / informacji o podmiotach wybranych do pełnienia funkcji partnera zostanie także podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej i/lub stronie BIP Uczelni.
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w myśl art. 66 kodeksu cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych oraz nie stanowi zobowiązania Uczelni do przyjęcia którejkolwiek z ofert.
Dodatkowe informacje o prowadzonym konkursie można uzyskać u wskazanych pracowników Uczelni:
Jolanta Grek, tel. 61 853 00 18, wew. 113, jolanta.grek@uap.edu.pl
Uczelnia zastrzega sobie prawo do negocjowania zakresu i warunków realizacji projektu, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z oferentów / partnerów oraz unieważnienia konkursu w każdej chwili bez podania przyczyn.
ZAŁĄCZNIK: