Infrastruktura fotograficzna

W sierpniu 2024 r. pomiędzy MKiDN a UAP zawarta została umowa nr 07297/24/FPK/DSA o dofinansowanie zadania: „Rozwój infrastruktury fotograficznej w UAP”.

Dofinansowanie pochodzi z funduszu celowego – Fundusz Promocji Kultury i wynosi 349 000 zł, natomiast wartość całkowita zadania wynosi 388 376 zł.

Zadanie ma na celu modernizację wyposażenia Wydziału Fotografii UAP dla dalszego efektywnego funkcjonowania w obszarze naukowo- i edukacyjno-artystycznym oraz inwestycję w brakujący sprzęt do cyfryzacji i upowszechniania zasobów dydaktyczno-badawczych. W wyniku realizacji zadania zakupione zostaną̨ zestawy komputerowe, oprogramowanie, zestawy sprzętu fotograficznego i filmowego, sprzęt audiowizualny i urządzenie peryferyjne, których parametry i możliwości obliczeniowe pozwolą na realizację zaawansowanych działań artystycznych oraz kształcenia z wykorzystaniem najnowszych technologii. W celu zwiększenia  potencjału naukowo-dydaktycznego planuje się̨ też zakup: profesjonalnych mebli i wyposażenia do digitalizacji, archiwizacji oraz udostępniania fotografii, skanerów o wysokiej rozdzielczości; dysków zewnętrznych do przenoszenia i gromadzenia zasobów; urządzenia wielofunkcyjnego do obsługi biurowej Wydziału.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 04.10.2024, 15:18