W piątek 27 września zakończył się Jubileuszowy XXX Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych „Rychwał 2024”.

Opiekę merytoryczną podczas trwania pleneru sprawują profesorowie Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu wraz z nauczycielami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Andrzeja Kreutza Majewskiego w Kościelcu. Spotkanie z wykładowcami UAP daje uczestnikom możliwość zetknięcia się ze specyfiką pracy na wyższej uczelni artystycznej i zapoznania się z jej programem nauczania. Decyzją Senatu UAP pięciu laureatów pleneru otrzymuje indeksy na studia magisterskie na Wydziale Rysunku i Malarstwa.

Plener wieńczy uroczysty wernisaż wystawy poplenerowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Po plenerze nagrodzone prace prezentowane są na wystawach na terenie Polski, a plener podsumowuje wydanie katalogu.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 30.09.2024, 11:55