Zakończył się Festiwal Fama w Świnoujściu

Zakończył się Festiwal Fama w Świnoujściu, a wraz z nim szereg wydarzeń organizowanych przez Wydział Malarstwa i Rysunku UAP. Było bardzo  intensywnie, emocjonująco i twórczo. Kilkadziesiąt koncertów, kilka spektakli teatralnych i spotkań literackich, a w ramach sekcji sztuk wizualnych zaprezentowaliśmy:

Plener dla osób studiujących oraz wystawa Alter ego

Kurator wystawy i opiekun pleneru: dr Adam Gillert

Uczestniczki i uczestnicy pleneru: Marta Bilska, Ewa Greszta, Zuzanna Januszko, Yana Kharewich, Maria Klewiado, Anna Kossyk, Anna Kulik, Bożena Paluch, Krzysztof Perz, Maria Próchnicka, Angelika Przybylska, Weronika Remus, Paulina Silska, Cezary Stachura, Faustyna Stark, Marek Zieliński.

Wszystkim studentkom i studentom dziękujemy za aktywną postawę artystyczną, wspaniałą atmosferę oraz spontaniczne włączenie się w pracę nad scenografią do koncertu finałowego. Gratulujemy również świetnej wystawy poplenerowej.

Wystawę Łączność na kanale 16 VHF

Kuratorka oraz koordynatorka sekcji sztuk wizualnych Festiwalu Fama:  dr Agnieszka Sowisło – Przybył

Artystki i artyści: mgr Natalia Brzezińska, dr Adam Gillert, prof. UAP Wojciech Gorączniak, prof. Marek Haładuda, prof. UAP Tomasz Kalitko, mgr Magdalena Kasprzak, dr Marcin Lorenc, prof. UAP Joanna Marcinkowska, prof. UAP Adam Nowaczyk, prof. Marek Przybył, dr Monika Shaded, dr Agnieszka Sowisło – Przybył, mgr Monika Szczygieł.

Dziękujemy za udział w wystawie oraz zaangażowanie w jej realizację.

Działania performatywne Obiekty graniczne realizowane przez prof. UAP Wojciecha Gorączniaka oraz prof. UAP Adama Nowaczyka

Dziękujemy za inicjatywę, która swoim przekazem wzbudziła bardzo duże zainteresowanie.

Videoprojekcje prof. Izabelli Gustowskiej oraz intermedialny koncert Dark Swing w ramach projektu Hybrydy we współpracy z Patrykiem Lichotą

Dziękujemy prof.  Izabelli Gustowskiej za udział w Festiwalu oraz inspirujące spotkania.

Pokaz mappingu oraz aranżacja wizualna autorstwa Patryka Bosco i Cyryla Ambroziaka do koncertu zespołu Błoto oraz koncertu finałowego Who meets Clutchy Hopkins

Dziękujemy za stuprocentowe zaangażowanie, czasem kosztem nieprzespanych nocy gratulujemy niezwykłych realizacji.

Pokaz filmów krótkometrażowych realizowanych przez studentki Blankę Kęstowicz, Malwinę Postaremczak oraz Hannę Klewiado w Pracowni Filmu Eksperymentalnego I

Dziękujemy za prezentacje filmów oraz ciekawą dyskusję po projekcjach.

Interesująca propozycja artystyczna osób studiujących przykuła uwagę tegorocznych jurorów w składzie: Ania Brachaczek, Marcin Cichoński, Maciej Nowak, Jarek Szubrycht oraz Michał Taciak, którzy przyznali nagrody i wyróżnienia następującym laureatkom.

• Wyróżnienie i tytuł Laureatki Festiwalu w kategorii sztuki wizualne otrzymała Blanka Kęstowicz
  • Nagrodę im. Jana Sawki w kategorii sztuki wizualne w wysokości 1 000, 00  otrzymała Zuzanna Januszko
  • Wyróżnienie Specjalne prof. Izabella Gustowska

Wszystkim nagodzonym osobom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji Festiwalu Fama!

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 28.08.2024, 14:07