Rada Osiedla Stare Miasto, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz oraz Fundacja Nowa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zapraszają dzieci od 8 do 15 roku życia zamieszkałe lub uczęszczające do szkół na terenie Osiedla Stare Miasto do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych!
—> 23 lipca (wtorek) – godz. 10:00–14:00
—> 25 lipca (czwartek) – godz. 10:00–14:00
Dodatkowe informacje i zapisy:
warsztaty@uap.edu.pl
Liczba miejsc ograniczona
Warsztaty projektowo-artystyczne dla dzieci „Poznańskie legendy” skupiać będą się na realizacji rożnych zadań projektowo-artystycznych inspirowanych lokalną kulturą. Dotyczyć będą zarówno tworzenia przedmiotów estetyczno-użytkowych, jak i wymagać będą projektowego podejścia – poznania i stworzenia według instrukcji konkretnych konstrukcji. Każdy z projektów, mimo identycznej formy, będzie później personalizowany przez każdą uczestniczkę i uczestnika warsztatów pod względem estetyki i ogólnego charakteru.
23 lipca, 10.00-14.00
MAPY DO POZNANIA
Warsztat projektowy skupiać będzie się na realizacji obiektów przestrzennych. Punktem wyjścia dla powstających projektów będą aktualne i archiwalne mapy Poznania, szczególnie jego centrum. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów w pierwszej kolejności będą uczyć się odczytywać te mapy i interpretować ich zawartość. Kolejnym krokiem będzie tworzenie na ich podstawie projektów obiektów przestrzennych, od tych bardziej abstrakcyjnych do skonkretyzowanych, czasem użytecznych pod względem funkcjonalnym.
25 lipca, 10.00-14.00
ILUSTROWANIE OPOWIEŚCIDrugi warsztat projektowo-artystyczny skupiać będzie się na ilustrowaniu lokalnych opowieści. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów w pierwszej kolejności wysłuchają krótkich lokalnych opowiadań / legend, a później otrzymają ich kopie w formie małych książeczek. Pierwsze zadanie dotyczyć będzie stworzenie na pustych przestrzeniach rysunkowych ilustracji odpowiadających towarzyszącym im treściom. Rysowanie będzie odbywać się za pomocą tuszu. Druga część warsztatu poświęcona będzie stworzeniu przestrzennej makiety odnoszącej się do jednej z zaprezentowanych legend. Osoby uczestniczące w warsztacie będą mogły na tym etapie wykazać się kreatywnym myśleniem i umiejętnością szukania nietypowych rozwiązań, szczególnie, że pula materiałów do tego zadania będzie specjalnie wyselekcjonowana.
W 2018 roku obronił dyplom magisterski na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, a rok później na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia oraz stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Dwukrotnie nominowany do Konkursu im. Marii Dokowicz na Najlepszy Dyplom artystyczny i projektowy, w tym raz wyróżniony. W 2019 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie im. prof. Alicji Kępińskiej na najlepszą pracę teoretyczną magisterską.
Obecnie asystent w Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki (WEAiK).
Jest autorem projektów z zakresu architektury krajobrazu oraz instalacji artystycznych, filmów wideo, obiektów i sztuki land art’u. W swoich pracach artystycznych i projektowych nawiązuje bardzo często do tematów historii i pamięci miejsca.
Duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów edukacyjno-artystycznych, m.in. zrealizowane warsztaty podczas imprez: Pol’and’Rock Festiwal, w Domu Tramwajarza, na Festynie dla dzieci na terenie Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi, coroczne warsztaty we współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto na terenie Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.