23. FORMA_OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ | RAWICZ '2024

Miejsce: Rawicz | Dom Kultury w Rawiczu, ul. Targowa 1, 63–900 Rawicz
Czas trwania festiwalu: 31.07. – 03. 08. 2024 r.
Otwarcie festiwalu: Park – Dom Kultury w Rawiczu, 31.07.2024 r. , godz. 19:00
Komisarz festiwalu: Tomasz Bzdęga / Dom Kultury w Rawiczu /
Komisarz festiwalu z ramienia UAP: Dawid Szafrański / Wydział Rzeźby UAP /

Serdecznie zapraszamy na  23. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA 2024 w Rawiczu. Przez kilka dni miasto Rawicz –  tętni kulturą a w różnych jego częściach odbywają się spektakle teatralne, koncerty, wernisaże czy warsztaty artystyczne. To także doskonała okazja, aby zobaczyć na żywo ogólnopolskich artystów. Jest to impreza „niszowa”, choć powoli czas zmienić zadanie na ten temat , której udaje się przetrwać już 23 lata.

Na przestrzeni tych lat rawiczanie mieli okazję zobaczyć kilkuset artystów, ewolucję w sztuce przez ponad dwie dekady. Od kilkunastu lat w festiwalu uczestniczą pedagodzy , artyści i absolwenci byłej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Tegoroczna edycja jest wyjątkową ze względu na rozpoczęcie formalnego współudziału UAP w działaniach festiwalu FORMA w Rawiczu / efekt podpisania listu intencyjnego o współpracy pomiędzy jednostkami kultury/.

W tegorocznej edycji z ramienia UAP prezentować będą, tak swoją twórczość, jak też działania: prof. dr Janusz Bałdyga, dr. hab. Igor Mikoda prof. UAP, dr hab. Rafał Kotwis prof. UAP, dr Tomasz Drewicz ad., dr Marcin Radziejewski ad., dr hab. Adam Nowaczyk prof. UAP.

Kuratorzy wystawy poplenerowej – „OD_ NOWA – ZIEMIA JAŁOWA – ZIEMIA ŻYWA” – dr hab. Jarosław Bogucki prof. UAP i dr Dawid Szafrański ad. z ramienia WR UAP – zaprezentują prace studentów Wydziału Rzeźby UAP w zespole autorów realizacji i dokumentacji prac plenerowych: Weronika Andrzejak, Oliwia Brzęczek, Maciej Kominowski, Przemysław Kruszyna, Anna Mandziak, Anna Nowak, Mikołaj Smolarek, Weronika Wołyńska, Paulina Motyl, Jakub Lewandowski.

Wystawa będzie możliwa do oglądania przez cały czas trwania festiwalu w przestrzeni parkowej przy Domu Kultury w Rawiczu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! POCZUJ FORMĘ – BĄDŹ NA FORMIE – DO ZOBACZENIA. Komisarze_23.FORMA – RAWICZ 2024 _ Tomasz Bzdęga, Dawid Szafrański .

P. S. Zerknijcie co działo się na zeszłorocznym festiwalu – 22. FORMA – Rawicz 2023.

23. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA | Rawicz 2024
Organizatorzy:
Dom Kultury w Rawiczu / Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

FORMA | Rawicz 2024 – HARMONOGRAM

31 lipca / środa

• 11:00 – „Plakatożercy” – warsztaty z projektowania plakatów do ulubionego filmu lub książki ( sala witrażowa) Prowadzący: PRZEMYSŁAW SZYDŁOWSKI (Zapisy pod numerem telefonu 65 546 10 16)
  • 14:00 spektakl dla dzieci KAROL TRZCIELIŃSKI „EGGSPLORER – W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO JAJKA” (sala kameralna)