UAP na Pyrkonie

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zaprasza na Festiwal Fantastyki Pyrkon! Odkrywaj świat sztuki na naszym stanowisku (nr 337B) w Hali 5 MTP od piątku 14.06.2024 od godziny 12:00 do niedzieli 16.06.2024 do 16:00. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty z linorytu, serigrafii oraz komiksu, a także pokazy animacji i doświadczenia wirtualnej rzeczywistości VR. Oprócz tego na miejscu czeka na Was mini biblioteczka pełna inspirujących publikacji i katalogów. To doskonała okazja, aby porozmawiać o życiu akademickim oraz rekrutacji z naszymi studentami i pracownikami. Zapraszamy do wspólnych doświadczeń!

HARMONOGRAM OGÓLNY STANOWISKA

Piątek 14.06: 12:00 – 22:00

Sobota 15.06: 9:00 – 22:00

Niedziela 16.06: 9:00 – 16:00

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

Piątek 14.06

12:00 – 17:00 Fantastyczna Fabryka Bohaterów: warsztaty z wypukłodruku. Prowadzenie: mgr Ori Gawrońska, mgr Mateusz Leszczyński

Zanurz się w świecie kreatywności i dołącz do naszej fantastycznej Fabryki Bohaterów! Doświadcz przygody z wypukłodrukiem, tworząc unikatowe graficzne kompozycje, które ożywają pod Twoimi rękami. Przyłącz się już teraz, by odkryć swoje artystyczne możliwości i stworzyć coś wyjątkowego na torbach i koszulkach!

17:30 – 19:30 StempLOVE. Prowadzenie: mgr Milena Hościłło

Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać stemple wykorzystując do tego technikę linorytu. Będą mogli stworzyć własne wzory, albo skorzystać z gotowych szablonów, oraz wytną je przy pomocy dłut. Przygotowane przez siebie pieczątki uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą jako unikatową pamiątkę!

20:00 – 22:00 Warsztaty z komiksu. Prowadzenie: Weronika Jagiełka, Angelika Przybylska, Julia Barczewska, Joanna Mazur, Anastasiya Kotsikava, Yana Knarevich

Umiesz rysować? Spoko ja też nie, ale najważniejsze się dobrze bawić. Wpadnij do nas na UAP-owe warsztaty komiksowe i stwórz swoją własną historię.

Sobota 15.06

10:00 – 12:00 Mi to SITO! Warsztaty z sitodruku. Prowadzenie: Karolina Przybylska, mgr Marta Chudy

Dołącz do nas na wyjątkowym wydarzeniu otwartym, gdzie będziesz mógł spróbować swoich sił w technice sitodruku i zdobyć unikatową torbę bawełnianą!

14:00 – 16:00 Warsztaty z komiksu. Prowadzenie: Weronika Jagiełka, Angelika Przybylska, Julia Barczewska, Joanna Mazur, Anastasiya Kotsikava, Yana Knarevich

16:30 – 18:30 StempLOVE. Prowadzenie: mgr Milena Hościłło

Niedziela 16.06

9:00 – 10:00 StempLOVE. Prowadzenie: mgr Milena Hościłło