Święto Miasta – Imieniny Poznania

Święto Miasta zainicjowane zostało w formie teatralizowanego korowodu w 1996 roku przez nieżyjącego już prof. Jarosława Maszewskiego i  studencką grupę  Asocjacja Kółka Graniastego jako pospolite ruszenie artystów, wspierane przez Biuro Rady Miasta Poznania i Przewodniczącego Grzegorza Ganowicza, a także Biuro Kształtowania Relacji Społecznych UMP i dyr. Włodzimierza Groblewskiego.  Od 2003 roku wydarzenie jest kontynuowane i rozbudowane co roku przez prof. Piotra Tetlaka i Interdyscyplinarną  Grupę Teatralną Asocjacja 2006 działającą w polskim nurcie teatru plastycznego.

„Siła Patyny” – widowisko wędrowne / Teatr Asocjacja 2006 / reż. Piotr Tetlak

godz. 13.30  Start: Stary Rynek / Finał: Plac Kolegiacki

Widowisko będzie opowiadać uniwersalnym plastyczno-muzycznym językiem, pojawią się artyści związani z Poznaniem od wielu lat. Zobaczymy duże mobilne obiekty i wielkie teatralne instalacje. Wydarzenie, które będzie okazją do wspólnego rytuału radości życia i spotkania w energetycznej atmosferze. „Miłość i morze śródziemne” takiemu przekazowi hołdują artyści pochodzący z rożnych stron Polski zawiązani dziś z Asocjacją, chcąc corocznie przekazać mieszkańcom i gościom Poznania radość i synergię działania.

Partnerzy:

Miasto Poznań, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Sponsor:

Aquanet

Projekty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania.

„Chopin nad Cybiną”- koncert / Filip Michalak,  Orkiestra Uniwersytecka Centrum Kultury

godz.18.00 Brama Poznania – Amfiteatr nad Cybiną

Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją Mateusza MJ Sibilskiego.

Organizacja:

Fundacja Asocjacji 2006 / Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu / Brama Poznania

Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina F moll Op.21 No.2 w wykonaniu duńsko-polskiego pianisty młodego pokolenia pochodzącego z Poznania Filipa Michalaka z towarzyszeniem Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyr. dr Mateusza MJ Sibilskiego. Koncert w otoczeniu urokliwej natury i śródeckiej architektury zwieńczy preformance Piotra Tetlaka  „Płonący Fortepian”.

Partnerzy:

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Poznania.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 20.06.2024, 10:31