Pokaz filmu „Buntownicy Koło Klipsa” w reż. prof. dr. hab. Andrzeja Florkowskiego (Studio Filmowe UAP)

Muzeum Narodowe w Poznaniu
niedziela 9.06. godz. 13.00

tytuł > Buntownicy Koła Klipsa
reżyseria, zdjęcia > Andrzej P. Florkowski
scenariusz > Anna Borowiec, Andrzej P. Florkowski
Muzyka . Zbigniew Kozub
produkcja > UAP
Studio Filmowe UAP
czas > 38 min.

Grupa Koło Klipsa powstała w 1983 roku z inicjatywy Mariusza Kruka. Tworzący ją artyści związani byli z poznańską Państwową Wyższą Szkołą Sztuk Plastycznych (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu). W filmie w reżyserii Andrzeja Florkowskiego o historii Koła Klipsa opowiadają m.in.: Piotr Kurka, artysta związany z grupą Koło Klipsa; Anna Borowiec i Jarosław Lubiak – kuratorzy wystawy „Ultraawangarda. Koło Klipsa i poznański underground lat 80. XX wieku” oraz Cezary Ostrowski, Marek Wasilewski i Anda Rottenberg.

Wydarzenie towarzyszy najnowszej wystawie czasowej Ultraawangarda. Koło Klipsa i poznański underground lat 80. XX wieku.do której zwiedzenia również serdecznie zapraszamy.

źródło: MNP

• Opublikowano: 05.06.2024, 23:28