12 Festiwal Animacji O!PLA 2024

Z tegorocznej 12. edycji Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji O!PLA nasz wydział Animacji i Intermediów wraca z aż 6 nagrodami!

• BRĄZOWY TOBOŁEK w kategorii wczesnoszkolnej (7-11 lat) otrzymała Julia Tigresa Hazuka za „The Grand Mother”,
  • BRĄZOWY TOBOŁEK w kategorii producenckiej dla Paweła Prewenckiego za „BRAK”, produkcja TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
  • SREBRNY TOBOŁEK w kategorii studenckiej dla Kasi Orłowskiej za „Half empty”,
  • ZŁOTY TOBOŁEK w kategorii animowany wideoklip dla Kuby Baniaka i Wojtka Siejaka za „Kocyk – Łona x Konieczny x Krupa”

Dodatkowo, SREBRY TOBOŁEK w kategorii wczesnoszkolnej dostała również animacja „Wielkie zmartwienie” w reżyserii Zbigniewa Koteckiego, którą współtworzył prof Maciej Ćwiek (animacja 3D), Kacper Krupa (muzyka), Paweł Prewencki (reżyseria czołówki filmu), Dudek Pulit (animacja 2D).
Produkcja TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. Jednym z koproducentów filmu był Paweł Prewencki.

A w kategorii „Animowane Szafirki” ZŁOTY TOBOŁEK dostała animacja „Szalony Eksperyment”, którą z pomocą Zuzanny Michalskiej stworzyły dzieci w ramach warsztatów Animatora Jutra 2023.

Wszystkim zwycięskim osobom bardzo gratulujemy oraz dziękujemy Polska Animacja – Festiwal Animacji za zorganizowanie całego wydarzenia!

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 13.05.2024, 10:12