Z przyjemnością informujemy, że w dniach 9-10 kwietnia 2024 r. odbyły się na naszej uczelni warsztaty międzykulturowe #INTERLAB+ organizowane przez Zespół ds. szkoleń międzynarodowych Erasmus+ (TCA) z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z zespołem trenerskim.

Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy (kadra administracyjna/dydaktyczna oraz osoby studenckie) mieli okazję wziąć udział w intensywnych warsztatach prowadzonych przez doświadczone trenerki – Panią Martę Brzezińską-Hubert oraz Panią Elizę Zadłużną. Program zajęć obejmował m.in. tematykę związaną z szokiem kulturowym, strategiami akulturacji oraz różnicami kulturowymi. Dodatkowo, uczestnicy zostali wyposażeni w praktyczne narzędzia, które mogą być pomocne w radzeniu sobie w sytuacjach międzykulturowych.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony kadry dydaktycznej, jak i studentów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz za owocne dyskusje i wymianę doświadczeń.

Warsztaty Edukacji Międzykulturowej są częścią naszego zaangażowania w rozwój umiejętności międzykulturowych naszej społeczności akademickiej, co jest kluczowym elementem w procesie edukacji w globalnym świecie.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z kolejnymi inicjatywami i wydarzeniami organizowanymi na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Z wyrazami szacunku,

Biuro Międzynarodowe UAP

Program Erasmus+ sfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska nie ponosi za nie odpowiedzialności

• Autor: Michał Jaborski