Analogowe wyprawy wyobraźnią, czyli kolaż kartograficzny z literackim akcentem

dr Anna Maria Brnadys, ad.

dr Magdalena Kleszyńska, ad.

Dwa spotkania warsztatowe przygotowane specjalnie na kolejną edycję PFNiS zaplanowane zostały z myślą o potrzebach edukacyjnych różnych grup odbiorczych. Pierwsze spotkanie, dedykowane jest niedorosłym, którzy wykazują silną potrzebę poszukiwań twórczych. Tym razem, za sprawą książki „Dokąd iść? Mapy mówią do nas” z wydawnictwa Entliczek (2012), przeniesiemy się w podróż wyobraźnią w krainę – zamkniętą w pudełku – i znaną tylko sobie. Dzieci, jeszcze zanim nauczą się pisać czy liczyć, niejednokrotnie tworzą wizualne wariacje na temat map, są to nietuzinkowe próby ujęcia widzianego na płaszczyźnie, które zasługują, aby wybrzmieć jako pełnowartościowe obiekty artystyczne. Spotkanie dla osób powyżej 15 roku życia stanowić będzie dopełnienie, a osoby uczestniczące, podczas jego trwania, zapoznają się z „Atlasem Wysp Odległych” (Wyd. Dwie Siostry, 2014), który zdobyły uznanie czytelników i krytyków stając się międzynarodowym bestsellerem nagrodzonym na prestiżowych konkursach. Na warsztacie stanie się on punktem wyjścia. Pytanie brzmi: gdzie dojdziemy? O tym przekonamy się już w czasie spotkania. Zapraszamy serdecznie o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się 18.04.2024 w godzinach 10:00-11:15 (grupa przedszkolna) oraz 11:45-13:00 (osoby 15+) na 4 piętrze bud. H, Al. Marcinkowskiego 28. Każdy warsztat jest objęty limitem 15 osób.

Zapisy drogą mailową: magdalena.kleszynska@uap.edu.pl

• Autor: Michał Jaborski