zUAP oddech… – Dzień sportu UAP

Budynek A/B

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób studiujących na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu postanowiliśmy zorganizować pierwszy w historii Dzień Sportu UAP!

Powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego naszą inicjatywą chcemy zachęcić osoby pracujące i studiujące na UAP do częstszego wysiłku fizycznego. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że znajdą się także osoby sceptycznie nastawione do tradycyjnie rozumianego sportu. Postawa ta wynika z kojarzenia aktywności ruchowej z rywalizacją, powtarzalnością i koniecznością respektowania twardych zasad. Naszym działaniem zamierzamy odczarować sport i przywrócić mu ludyczny charakter. Proponowane przez nas dyscypliny nie wymagają określonego przygotowania psychoruchowego i merytorycznego. Stanowią swobodną interpretację dobrze nam znanych grupowych gier i zabaw, której celem było zaakcentowanie potencjału integracyjnego i artystycznego.

Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w inicjatywie. Zachęcamy do spróbowania się m.in. w rozgrywkach w piłkarzyki, siłowaniu się na rękę czy pojedynkach w szybkim rysowaniu – a wszystko w atmosferze dobrej zabawy i wzajemnego szacunku. Niech ten dzień zjednoczy całe środowisko akademickie w duchu odprężającego doświadczenia ruchowego!

To meet the expectations of people studying at the University of Arts in Poznań, we decided to organize the first ever UAP Sports Day!

The saying „a healthy mind resides in a healthy body” should guide each of us, so with our initiative we want to encourage people working and studying at UAP to exercise more often. At the same time, we are aware that there will also be people skeptical about traditionally understood sport. This attitude results from associating physical activity with competition, repetition and the need to respect strict rules. With our actions, we intend to demystify sport and restore its ludic character. The disciplines we propose do not require specific psychomotor or substantive preparation. They are a free interpretation of well-known group games and activities, the aim of which was to emphasize the integration and artistic potential.

We invite everyone to actively participate in the initiative. We encourage you to try, among others: in table football games, arm wrestling or speed drawing duels – all in an atmosphere of good fun and mutual respect. May this day unite the entire academic community in the spirit of a relaxing exercise experience!

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 28.03.2024, 11:00