Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim konkursie RZEŹBA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ Włocławki – Nowa Odsłona 2024

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz Gmina Miasto Włocławek zapraszają artystów rzeźbiarzy, studentów V roku i absolwentów kierunku rzeźby na Wydziale Rzeźby, architektów oraz studentów V roku i absolwentów Wydziału Architektury do udziału w Ogólnopolskim konkursie RZEŹBA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ Włocławki – Nowa Odsłona 2024.

Efektem konkursu będzie wprowadzenie do rewitalizowanej przestrzeni miejskiej – zielony plac przy Bulwarach 15-16 – wielkoformatowego obiektu outdoorowego będącego oryginalną i funkcjonalną koncepcją artystyczną. Dedykowane miejsce ma charakter rekreacyjny, tłem dla obiektu będzie teren zielony oraz panorama Wisły.

Obiekt ma wpisywać się w kontekst otaczającej go przestrzeni –  ingerować w nią i przekształcać w nową jakość, uwzględniając charakter miejsca –  i nawiązywać do form fajansowych z lat 1953 – 1965 projektowanych w Ośrodku Wzorcującym Włocławskich Zakładów Ceramiki Stołowej przez Wita Płażewskiego i Jana Sowińskiego, charakteryzujących się ekspresyjnym kształtem.

Prace Konkursową należy dostarczyć do 14 maja 2024 roku, na adres Organizatora: konkurs.gsw@wp.pl

Więcej informacji na:

• Autor: Michał Jaborski