5. Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. W. Fangora

Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku już po raz piąty organizuje Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora. Konkurs skierowany jest do studentów malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad dwieście osób, spośród których wyłoniliśmy szesnastu finalistów. Jesteśmy przekonani, że już sam fakt znalezienia się w tym gronie był dużym wyróżnieniem i kluczem do artystycznego sukcesu.

Mamy nadzieję, że kolejna odsłona konkursu spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

Nagroda Główna w wysokości 10.000 zł ufundowana przez Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora oraz Nagroda Specjalna w wysokości 5.000 zł ufundowana przez Organizatora, przeznaczona dla uczestnika- studenta Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku.

Wybrane przez jury prace będą zaprezentowane na wystawie w Zbrojowni Sztuki ASP w Gdańsku, natomiast zdobywcy Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej zostaną zaproszeni do pokazów indywidualnych w renomowanych galeriach w Olsztynie, we Wrocławiu, w Radomiu, w Elblągu, w Janówku pod Warszawą i w Gdańsku. CSW Łaźnia w Gdańsku przyzna dodatkową Nagrodę w postaci Rezydencji Artystycznej. Organizator zastrzega sobie również prawo do przyznania honorowego wyróżnienia.

Do konkursu należy zgłosić trzy prace wykonane w dowolnej technice malarskiej. Reprodukcje (3000 pikseli.jpg) należy nadesłać na adres: konkurs.fangor@asp.gda.pl do dnia 30.03.2024

W skład jury 5 Ogólnopolskiego Konkursu malarskiego im. W. Fangora wejdą:

1. Przedstawiciel Fundacji Promocji Twórczości W. Fangora – Pani Agnieszka Meyro

2. Kurator Galerii Elektrownia w Radomiu – Pan Paweł Witkowski

3. Kuratorki CSW Łaźnia, Gdańsk -Pani Aleksandra Księżopolska, Pani Agnieszka Kulazińska

4. Pan Antoni Burzyński – Krupa Gallery, Wrocław

5. Pan Sylwester Gałuszka – Kolonia Artystów, Gdańsk

6. Pani Emilia Orzechowska -Dyrektorka Galerii El w Elblągu

7. Pani Mariola Bojarska – Waszczuk –BWA, Olsztyn

8. Pani Mira Walczykowska – kuratorka Fangorówki

9. Pani Monika Przypkowska – historyczka sztuki, blog „Sztukomodnie”

Regulamin oraz zgłoszenia konkursowe dostępne na stronie www.

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 12.03.2024, 10:52