Wyniki jednoetapowego studenckiego konkursu architektonicznego studialno-koncepcyjnego „UWOLNIĆ BOGDANKĘ”

1 lutego br. podczas Forum Designu i Architektury, odbywającego się w ramach targów BUDMA 2024 ogłoszono wyniki studenckiego studialno-koncepcyjnego konkursu architektonicznego „Uwolnić Bogdankę”.

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji zagospodarowania fragmentu terenu zachodniego klina zieleni w obszarze pomiędzy jeziorem Rusałka a parkiem Sołackim w Poznaniu.

Koncepcja zagospodarowania terenu opracowania miała umożliwić stworzenie atrakcyjnej, ogólnodostępnej i wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej, służącej wypoczynkowi mieszkańców oraz wzmacnianiu bioróżnorodności i zdolności retencyjnych doliny. Zgłoszone projekty miały odpowiadać na współczesne problemy środowiskowe i sprzyjać łagodzeniu skutków zmian klimatycznych.

Na konkurs zgłoszono 58 prac, które ocenił sąd konkursowy w składzie:

• arch. Krzysztof Frąckowiak — przewodniczący sądu,
  • prof. Anna Januchta-Szostak,
  • dr hab. Tomasz Kałuża, prof. UPP,
  • dr hab. Elżbieta Raszeja, prof. UAP,
  • dr hab. Krystyna Solarek, prof. PW,
  • prof. Krzysztof Szoszkiewicz,
  • dr Anna Fikus-Wójcik,
  • Marta Szydłowska — dyrektorka targów Budma, przedstawicielka MTP,
  • arch. Wojciech Krawczuk,
  • arch. Jakub Głaz,
  • arch. Bartosz Jarosz,
  • arch. Bartosz Małecki.

Przyznano trzy I Nagrody równorzędne, dwa wyróżnienia równorzędne oraz wyróżnienie honorowe.

Trzy I Nagrody równorzędne w wysokości 3 tys. zł każda otrzymały zespoły z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu w składzie:

• Michał Szymański i Piotr Banaszek,
  • Aleksandra BieszkaAleksandra MuchaMaria Pielach i Agata Marciniak,
  • Emilia Cholewa i Michał Kościuk.

Dwa wyróżnienia równorzędne w wysokości 1 tys. zł, otrzymały zespoły w składzie:

• Aleksandra ChrząstekKarolina CieślakJakub Lewandowski i Daria Bruszkiewicz (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie),
  • Zofia Napiontek i Viktoria Bagińska (UAP).

Wyróżnienie honorowe otrzymał Michał Teodorczyk z Politechniki Warszawskiej.

Wszystkim osobom laureackim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczegóły konkursu: https://www.architekturaibiznes.pl/konkurs-wyniki/studencki-konkurs-architektoniczny-uwolnic-bogdanke,30325.html?fbclid=IwAR3tE-MHzM41G_s0YDe8_MkN9VEGpObT-CtvUQMMytDMiUMepVu66oE8BZY

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 05.02.2024, 15:34