Przejdź do treści

Po sukcesie zeszłorocznej edycji rozpoczyna się kolejny konkurs Zainspirowani Japonią. Kierowany do grafików projekt jest ściśle związany ze sztuką i tradycjami Japonii, ojczyzną monitorów EIZO i tabletów Wacom. Konkurs swoim patronatem objął Ambasador Japonii, Akio Miyajima. W puli nagród tradycyjnie już znajdziemy monitor graficzny EIZO z serii ColorEdge oraz tablety graficzne Wacom.  Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie platformy edukacyjnej Eduweb.pl oraz szkoły concept artu Focal Point School. Produkty z ich oferty wzbogacą pulę nagród, która łącznie wyniesie ponad 12 tysięcy złotych.

Projekt „Zainspirowani Japonią” ma wieloletnią historię i jest ciepło odbierany przez polską publiczność. Co roku do konkursu wpływa coraz większa liczba prac, stworzonych zarówno przez artystów z bogatym doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki na ścieżce artystycznej kariery. Dzięki temu projektowi mają oni możliwość zaprezentowania swojej sztuki szerszemu gronu odbiorców. W jury konkursu zasiadają cenieni artyści działający na rynku komercyjnie oraz posiadający ogromne doświadczenie edukacyjne: Bartosz Kosowski, Aleksy Pawluczuk, Maciej Polak, Adam Radoń, Grzegorz Róg, Aleksandra Tulibacka i Darek Zabrocki. 

Prace można już od dzisiaj przesyłać na konkurs, przyjmowanie zgłoszeń kończy się 12 kwietnia. Konkurs zamknie 16 maja wernisaż finałowych prac połączony z ogłoszeniem zwycięzców. Partnerem wernisażu jest drukarnia butikowa Cerasus.

W tym roku nagrodą główną jest:

Monitor graficzny ze sprzętową kalibracją, EIZO ColorEdge CS2400S. Model ten cechuje precyzyjne zarządzanie kolorem oraz szerokogamutowa matryca, która może wyświetlić aż 99% kolorów 
z przestrzeni AdobeRGB. To świetne narzędzie pracy dla wszystkich osób zajmujących się dziedzinami kreatywnymi, w tym fotografów, projektantów, rysowników czy grafików.

W konkursie zostaną również przyznane wyróżnienia, laureaci otrzymają:

  • Tablet Wacom Intuos Pro M – to jeden z najpopularniejszych modeli lidera rynku tabletów graficznych. Piórko Pro Pen 2 jest niezwykle czułe na nacisk (ponad 8000 poziomów), dzięki czemu zapewnia wysoką precyzję. Programowalne przyciski ExpressKeys ™  i pierścień dotykowy pozwalają na szybki dostęp do ulubionych skrótów, a ekranowe menu pomaga w pełni skupić się na swojej pracy. Zarówno piórko, jak i sam tablet działają bezprzewodowo.
  • 2 roczne abonamenty do serwisów eduweb i Ahoy – Abonament eduweb gwarantuje roczny, nielimitowany dostęp do całego serwisu, w tym wszystkich ścieżek dostępnych na stronie (np. Fotografia, Programowanie, UX/UI, Grafika). Każda ścieżka to minimum kilkanaście godzin praktycznych szkoleń, prowadzących krok po kroku w wybranej dziedzinie. Cały serwis to setki szkoleń i warsztatów. Dodatkowo abonament ten daje dostęp do serwisu Ahoy, czyli miejsca gdzie spotykają się uczestnicy poszczególnych ścieżek. To genialne miejsce do zadawania pytań, korzystania z dodatkowej wiedzy, inspirowania się i… uczenia od innych.
  • Kurs Focal Point School „Intro to digital painting” – 6-tygodniowy kurs projektowania pod kątem gier i produkcji filmowych dostępny w wersji online lub w trybie stacjonarnym w szkole zlokalizowanej w Gdańsku. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów i czynnych concept artystów: Darka Zabrockiego i Michała Kusa. Celem zajęć jest przekazanie podstawowych umiejętności z zakresu malarstwa cyfrowego, pomoc w zrozumieniu komunikacji wizualnej i standardów branżowych.

W regulaminie przewidziano również nagrodę publiczności, jest nią tablet Wacom One Pen tablet M, jeden z podstawowych modeli umożliwiających rozpoczęcie działalności kreatywnej. Ma on moduł  Bluetooth®umożliwiający pracę w dowolnej pozycji oraz czułe piórko z ponad 4.000 poziomów nacisku. Oferowany jest wraz z aplikacjami, które pozwolą na podjęcie artystycznych aktywności zaraz po podłączeniu do komputera.

Autorzy prac, które przejdą do finałowej części konkursu otrzymają zniżki na wydruki w drukarni Cerasus.

Konkurs rozpoczyna się 1 lutego, prace konkursowe można wysyłać do 12 kwietnia. 

Ogłoszenie, które z prac dostały się do finału przewidziane jest na 17 kwietnia. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 maja.

Organizatorami konkursu jest dystrybutor marek EIZO i Wacom w Polsce, firma Alstor. 

Partnerami konkursu są: Ambasada Japonii w Polsce, drukarnia butikowa Cerasus, platforma edukacyjna Eduweb.pl, szkoła concept artu Focal Point School, magazyn internetowy GrafmagMiędzynarodowy Fesitwal Komiksu i Gier w Łodzi oraz fikrma Komputronik

Mamy nadzieję, że „13” nie okaże się pechowa – z pewnością w kulturze japońskiej ta liczba nie ma żadnych złych konotacji. 

Regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie: https://zainspirowanijaponia.pl/

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 20.02.2024, 10:13
  • Ostatnia edycja: 20.02.2024, 10:13