Przejdź do treści

Krupa Art Foundation, nowe wrocławskie centrum sztuki, zaprasza do udziału w pierwszej edycji KAF Young Art Prize – konkursu skierowanego do młodych osób artystycznych zajmujących się malarstwem. Prace można zgłaszać do 31 marca, a trzy wybrane przez jury osoby otrzymają po 12 tysięcy euro!

KAF Young Art Prize jest częścią działalności Fundacji wspierającej twórczynie i twórców sztuki współczesnej. Jego celem jest promowanie wybitnych osiągnięć, zachęcanie do odwagi w decyzjach artystycznych i wspieranie artystów i artystek na wczesnym etapie rozwoju.

Poprzez przyznawane nagrody chcemy umożliwić poszukiwanie nowych dróg i eksperymentowanie bez obawy o najbliższą przyszłość – tłumaczą organizatorzy. W konkursie chcemy nagradzać najciekawsze nowe rozwiązania w dziedzinie malarstwa, które pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat – dodają.

Malarstwo w centrum uwagi

Pierwsza odsłona międzynarodowego konkursu skierowana jest do osób w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału można zgłosić pracę wykonaną dowolną techniką malarską oraz na dowolnym materiale, która powstała nie wcześniej niż w roku 2022. Spośród nadesłanych do 31 marca zgłoszeń, jury w składzie: Antoni Burzyński, Pola Dwurnik, Sylwia Krupa, Katarzyna Młyńczak-Sachs, Oleksandra Pogrebnyak i Aleksy Wójtowicz, wyłoni finalistów, których dzieła zaprezentowane zostaną podczas wystawy podsumowującej konkurs. Ekspozycja zaplanowana jest na czerwiec 2024 roku w Krupa Art Foundation na wrocławskim Rynku.

Trzy nagrody główne

KAF Young Art Prize nie odchodzi w całości od formuły konkursowej, wprowadza jednak trzy równorzędne nagrody przyznawane trójce laureatów – każdy z nich otrzyma po 12 000 euro! Jednocześnie wszyscy pozostali finaliści (maksymalnie 9 osób) otrzymają honorarium w wysokości 400 euro. Zgłoszenia przesyłać można do 31 marca przez stronę internetową krupaartfoundation.pl/competition.

Sztuka współczesna w sercu miasta

Organizatorem konkursu jest Krupa Art Foundation – zlokalizowana na wrocławskim Rynku nowa, niezależna instytucja sztuki współczesnej założona przez Sylwię i Piotra Krupów. Jej program skupia się na promocji sztuki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości osób artystycznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Aktualnie obejrzeć tu można dwie wystawy – stałą ekspozycję „Jeżeli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić” prezentującą prace z prywatnej kolekcji fundatorów oraz, do 14 lutego, „Cierpki zapach kwiatu”, czyli wystawę z drugiego zbioru Fundacji, która jest kolekcją młodej, aktualnej sztuki. Więcej informacji o wydarzeniach w Krupa Art Foundation: krupaartfoundation.pl

Formularz zgłoszeniowy.

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 16.02.2024, 12:02
  • Ostatnia edycja: 16.02.2024, 12:02