Przejdź do treści

Idea – miejsce spotkań – Łacina Poznań – warsztaty

W dniach 9-10 stycznia 2024r. odbyły się dwudniowe warsztaty związane z organizowanym konkursem studenckim „Idea – miejsce spotkań – Łacina Poznań„. Udział w nich wzięli studenci czterech poznańskich uczelni – Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W związku z interdyscyplinarną formułą konkursu warsztaty miały służyć wzajemnemu poznaniu się i nawiązaniu współpracy w celu stworzenia międzyuczelnianych studenckich zespołów konkursowych. Konkurs zostanie przeprowadzony w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024. Jego celem będzie znalezienie najlepszego rozwiązania ideowego dla stworzenia atrakcyjnej, wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej służącej wypoczynkowi mieszkańców i odpowiadającego na problemy związane ze zmianami klimatu.

Za koordynację warsztatów odpowiedzialne były prof. Elżbieta Raszeja i Magdalena Wilczyńska z Katedry Architektury i Urbanistyki UAP.

Organizatorami mającego się odbyć konkursu są:
Miasto Poznań oraz Parafia Łacina pod wezwaniem Imienia Jezus, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Więcej o samym konkursie i komentarzach z nim związanych przeczytać można tutaj.

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 06.02.2024, 15:43
  • Ostatnia edycja: 06.02.2024, 23:19