Przejdź do treści

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 5×5 Open Call #1 – naborze na miniwystawę czasową prezentowaną w młyńskiej kawiarni Nowe Miejsce w bydgoskich Młynach Rothera. Udostępniamy artystkom i artystom przestrzeń na prezentację 5 prac przez 5 tygodni: w terminie od 5 marca do 9 kwietnia.

Nowe Miejsce dla Waszych prac – przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców. Tworzymy miejsce, gdzie codzienność przenika się ze sztuką, a odpoczynek z zaangażowaniem społecznym. Można tu napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, obejrzeć wystawę lub… zorganizować ją wspólnie z nami.

W tym roku zaprogramowaliśmy cykl wystaw 5×5 w przestrzeni kawiarni Nowe Miejsce w Młynach Rothera. Każda z nich poprzedzona będzie naborem w formule Open Call.

Pierwsza część cyklu:

Open Call: do 22 lutego
Wynik: 27 lutego
Ekspozycja: 5 marca – 9 kwietnia

Kto może się zgłosić?

Zapraszamy artystów wizualnych, tworzących w dowolnych technikach. Ze względu na sposób ekspozycji prosimy o zgłaszanie wyłącznie prac płaskich.

Liczba prac i czas prezentowania wystawy:

5×5 czyli nazwa klucz, przez pięć tygodni będziemy prezentować pięć Twoich prac. 

Forma prezentacji:

Rekomendujemy prace w formatach 50×70 lub większych, nieprzekraczających rozmiarów 100×70. Pamiętajcie, aby prace były spójne jako zestaw. Wasz dorobek będziemy prezentować w ramach tzw. OWZ z mechanizmem zatrzaskowym. 

Miejsce ekspozycji: 

Zapraszamy do odwiedzenia kawiarni Nowe Miejsce, sprawdzenia jej możliwości i oswojenia się z przestrzenią. Poniżej przedstawiamy zdjęcia poglądowe. 

Jaka tematyka

Tematy, które mogą stanowić inspirację przy wyborze prac to: otwartość, wymiana, międzykulturowość, współpraca, kreatywność, energia, tożsamość, historia, czas, obszar, droga, człowiek.

Kontakt:

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: 5×5@mlynyrothera.pl. Na wiadomości czekamy do 22 lutego. O wyniku naboru uczestnicy zostaną poinformowani do 27 lutego. 

Zgłoszenie powinno zawierać:

– pięć prac wraz z opisami (tytuł, format, technika, data),
– opis całego zestawu / projektu,
– biogram i zdjęcie autora,
– dane kontaktowe.

Więcej informacji oraz regulamin na stronie: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/5×5-open-call-1-nabor-na-miniwystawe-czasowa/

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 14.02.2024, 12:38
  • Ostatnia edycja: 14.02.2024, 12:38